Kayseri'de o şirketlere operasyon! Bakan açıkladı: Enselerindeyiz

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, aralarında Kayseri'nin de bulunduğu 14 ilde 45 farklı paravan şirket kuran ve hesaplarında 3 milyar TL para hareketliliği olan 107 şüphelinin yakalandığını duyurdu. Ayrıntılar Kayseri Olay haber bülteninde…

Kayseri'de o şirketlere operasyon! Bakan açıkladı: Enselerindeyiz
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Aralarında Kayseri'nin de yer aldığı 14 ilde paravan şirketlere yönelik  operasyon düzenlendi. 107 şüpheli yakalandı. 3 milyar TL para hareketliliği tespit edildi. Bakan Ali Yerlikaya, 'Enselerindeyiz' mesajı verdi. 

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından operasyonun detaylarını paylaştı. Yerlikaya, bilişim sistemlerini kullanarak nitelikli dolandırıcılık yapanlara yönelik de mücadelenin kararlılıkla devam edeceğini duyurdu. 

Bakan Yerlikaya, 'İstanbul ve Kocaeli merkezli 14 ilde 45 farklı Paravan Şirket kuran ve hesaplarında 3 Milyar TL para hareketliliği olan şahıslara yönelik düzenlenen Sibergöz 44 operasyonlarında 107 şüpheli yakalandı. Bilişim sistemlerini kullanarak nitelikli dolandırıcılık yapanların enselerindeyiz. Siber devriyelerimiz 7/24 görevinin başında. Siber suçlar ve suçlularla mücadelemiz kararlılıkla devam edecek' diye konuştu. 

Operasyonun gerçekleştirildiği illeri de paylaşan Bakan Ali Yerlikaya, iller arasında Kayseri'nin de olduğunu söyledi. 

Bakan Yerlikaya, şu detayları paylaştı: Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde; Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) ile birlikte, İl Emniyet Müdürlükleri Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüklerince; İstanbul ve Kocaeli merkezli Ankara, Aydın, Gaziantep, Düzce, İzmir, Hatay, Diyarbakır, Kayseri, Trabzon, Ağrı, Balıkesir ve Eskişehir olmak üzere 14 ilde gerçekleştirilen “SİBERGÖZ-44” operasyonlarında; İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar sonucu; Bilişim Sistemlerinin Kullanılması Suretiyle Nitelikli Dolandırıcılık ve Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurma suçlarına yönelik İstanbul, Ankara, Aydın, Kocaeli, Gaziantep, Düzce, İzmir, Hatay, Diyarbakır, Kayseri ve Trabzon’da düzenlenen operasyonlarda;

Sosyal medya platformları üzerinden Forex Yatırım, Yüksek Kazanç adı altında paylaşımlar yaparak, iletişime geçtikleri vatandaşlara Radiant Capital, FED, IND Yatırım, Winner Financal isimli mobil uygulamaları telefonlarına indirtmek suretiyle 10 müşteki şahıstan yaklaşık 5 Milyon TL haksız kazanç sağlayan ve 45 farklı paravan şirket kurarak, hesaplarında 3 Milyar TL para hareketliliği olduğu tespit edilen 96 şüpheli yakalandı.