Kayseri'de bugün vefat edenler (08 Haziran 2024)

Kayseri'de bugün 4 vatandaşımız hayata gözlerini yumdu. Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından hayatını kaybeden vatandaşların bilgileri de paylaşıldı. Detaylar Kayseri Olay haber merkezince derlediğimiz Kayseri haber bülteninde.

Kayseri'de bugün vefat edenler (08 Haziran 2024)
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Arapça’da mevt, vefat, helak gibi kelimelerle ifade edilen ölüm, ‘’hayat’ kelimesinin karşıtı bir sözlüktür. Sözlükteki anlamı ise ‘hayatın sona ermesi’dir. Genellikle ‘ruhun bedenden ayrılması suretiyle kişinin maddi hayat kaynağını yitirmesi’ şeklinde de tanımlanan ölüm ve ölüm sonrası hakkında algılama, inanış ve uygulamalar kültürden kültüre, devirden devire değişiklik gösterebilmektedir. Ölümün taşıdığı anlam da ilgili kültür, inanç ve felsefenin hayata yüklediği mana ile bağlantılı biçimde şekillenmiştir. 

Kayseri’de de hayatını kaybeden vatandaşların bilgileri belediyelerin sayfasından paylaşılıyor. Bu kapsamda Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından bugün kentte 4 kişinin hayatını kaybettiği aktarıldı.

Hayatını kaybeden vatandaşlarımızın bilgileri şöyle:

1940 Tomarza doğumlu Halil Kahraman'ın cenazesi Orgeneral Hulusi Akar Camii’nde  öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Taşlı Burun Mezarlığına defnedildi. Taziye adresi Alpaslan Mahallesi.

1942 Kayseri doğumlu Hasan Sarımermer'in cenazesi Orgeneral Hulusi Akar Camii’nde  öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Eski Mezarlığına defnedildi. Taziye adresi Fevzi Çakmak Mahallesi.

1956 Kayseri doğumlu İsmet Kara'nın cenazesi Orgeneral Hulusi Akar Camii’nde  öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Eski Mezarlığına defnedildi. Taziye adresi Becen Mahallesi.

1950 Boğazlıyan doğumlu Keziban Koç'un cenazesi Orgeneral Hulusi Akar Camii’nde  saat 14.30'da kılınan cenaze namazının ardından Erkilet Bülbülpınarı Mezarlığına defnedildi. Taziye adresi Kayabaşı Mahallesi.

            I