Kayseri'de bugün vefat edenler (04 Haziran 2024)

Kayseri'de bugün 5 vatandaşımız hayata gözlerini yumdu. Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından hayatını kaybeden vatandaşların bilgileri de paylaşıldı. Detaylar Kayseri Olay haber merkezince derlediğimiz Kayseri haber bülteninde.

Kayseri'de bugün vefat edenler (04 Haziran 2024)
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Arapça’da mevt, vefat, helak gibi kelimelerle ifade edilen ölüm, ‘’hayat’ kelimesinin karşıtı bir sözlüktür. Sözlükteki anlamı ise ‘hayatın sona ermesi’dir. Genellikle ‘ruhun bedenden ayrılması suretiyle kişinin maddi hayat kaynağını yitirmesi’ şeklinde de tanımlanan ölüm ve ölüm sonrası hakkında algılama, inanış ve uygulamalar kültürden kültüre, devirden devire değişiklik gösterebilmektedir. Ölümün taşıdığı anlam da ilgili kültür, inanç ve felsefenin hayata yüklediği mana ile bağlantılı biçimde şekillenmiştir. 

Kayseri’de de hayatını kaybeden vatandaşların bilgileri belediyelerin sayfasından paylaşılıyor. Bu kapsamda Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından bugün kentte 5 kişinin hayatını kaybettiği aktarıldı.

Hayatını kaybeden vatandaşlarımızın bilgileri şöyle:

1946 doğumlu Merzuka Özgömeç'in cenazesi Orgeneral Hulusi Akar Camii’nde  ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Eski Mezarlığına defnedildi. Taziye adresi Kılıçaslan Mahallesi.

1934 Kayseri doğumlu Mustafa Temtek'in cenazesi Orgeneral Hulusi Akar Camii’nde  öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Eski Mezarlığına defnedildi. Taziye adresi Sahabiye Mahallesi.

1990 Melikgazi doğumlu Mustafa Yağmur'un cenazesi Orgeneral Hulusi Akar Camii’nde  öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Talas Mezarlığına defnedildi. 

1972 Kayseri doğumlu Nazife Yıldırım'ın cenazesi Orgeneral Hulusi Akar Camii’nde  öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Taşlı Burun Mezarlığına defnedildi. 

1938 Kayseri doğumlu Neriman Aksoy'un cenazesi Orgeneral Hulusi Akar Camii’nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Eski Mezarlığına defnedildi. Taziye adresi Mimarsinan Mahallesi.