'Kayseri'de 7 yıl oldu, milyarlar harcandı! Göz göre göre çürüyor'

Büyükşehir Belediye Meclisi önceki Dönem İyi Parti Grup Başkanvekili Kazım Yücel 2016'da çalışmaları yapılan ama faaliyete girmeyen Banliyö Hattı projesini gündeme taşıdı. Detaylar Kayseri Olay Gazetesi olarak hazırladığımız Kayseri haber bültenimizde…

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
'Kayseri'de 7 yıl oldu, milyarlar harcandı! Göz göre göre çürüyor'

Büyükşehir Belediye Meclisi Önceki Dönem İYİ Parti Grup Başkanvekili Kazım Yücel, şehirde söz verilip, para harcanıp ama bir türlü hizmete sokulmayan atıl durumdaki hizmetleri gündeme taşımaya devam ediyor. İYİ Partili Kazım Yücel, bu kez Banliyö Hattı çalışmalarını ele aldı. Yapılan yatırımların atıl durumda kalmasına tepki gösteren Yücel, "Kayseri'nin milyarlarca lirası yine heba oldu. Yazıktır, günahtır bu şehre" dedi
İYİ Partili Kazım Yücel, 'Ballı Villa', 'Sahabiye Kentsel Dönüşüm' projesinin ardından bu kez de atıl durumdaki Banliyö Hattı projesini gündeme taşıdı.

Kayseri'de 7 yıl oldu, milyarlar harcandı! Göz göre göre çürüyor

Banliyö hattı hurdaya dönmüş durumda

Banliyö hattında tren bekleyen ve gelen trene binemeyen İYİ Partili Yücel, Kayserililerin seçimden seçime verilen sözlerle kandırıldığını belirtti. Yücel,  "Yıllarca,  'Kayseri'ye hızlı tren gelecek' dediler. Sonra 2016'da 'Banliyö Hattı kuracağız' dediler. Ama gördüğünüz gibi bir kara tren geldi ve geçti. O da yük treniydi ve bizi almadı. 2016 yılında Büyükşehir Belediye Başkanı 'Sarıoğlan ile Yeşilhisar arasında bir banliyö hattı kuracağız' dedi. 'Ve bu hattı, kırsaldaki hemşerilerimizin şehre göçünü engellemek için yapacağız' dedi. Doğru da bir projeydi. Bununla ilgi olarak da TCDD ve Ulaştırma Bakanlığı ile görüşüp olurlarını aldıklarından da bahsetmişti. Fakat bunun üzerinden 7 yıl geçti. Alt yapısı için de üzerinde bulunduğumuz yer gibi bir çok yerde de çalışma yapıldı. Bunlar Kayseri halkının parası ile yapıldı. 7 yıldır da atıl durumda ve bugünde hurdaya dönmüş durumda" dedi.

Kayseri'de 7 yıl oldu, milyarlar harcandı! Göz göre göre çürüyor

Kayseri'nin milyarlarca parası yine heba oldu

Bakanlıkla herhangi bir iletişim kurulmadan projeye başlanıldığını belirten Yücel, "Yüksek gerilim hattına kadar da kurdular. Alt yapıyla beraber göremediğimiz ve burada anlatamadığımız tonlarca bu iş için alt yapı hizmeti de hayata geçirildi. Yani sizin paranız, bugün kullanamadığınız alt yapılara harcandı, bugünde bu hatlar atıl bir durumda duruyor. Aslında bu hayata geçmiş olsaydı, Sarıoğlan'dan Yeşilhisar'a kadar bir çok ilçede yaşayan vatandaşlarımız günübirlik şehri ziyaret edeceklerdi. Yani gün içinde şehre gidip gelebileceklerdi. Aslında bu gelişmiş ülkelerde var olan bir şey. Avrupa'da Asya'da bir çok yerde bunlar çok normal ve uygulanan ve hayata geçirilen işler. Ama maalesef yine Kayseri seçimden seçime vatandaşa taahhütte bulunuyor, ekran karşısına geçip anlatıyor. Ama bakanlık 7 yıl sonra 'Biz buna olur vermiyoruz, bizim bütçemiz yok ve buna izin vermiyoruz' diyor. Kayseri'nin milyarlarca parası yine heba oldu. 7 yıldır tren yolunun üzerinden sadece inekler veya eskisi gibi kara tren gelip geçiyor. Bu şehirdeki insanlara bazen hızlı tren bazen banliyö hattı diyorsunuz hatta demekle de kalmıyor milyarlarca parayı harcıyorsunuz. Yazıktır, günahtır bu şehre" ifadelerini kullandı.

Kayseri'de 7 yıl oldu, milyarlar harcandı! Göz göre göre çürüyor