İYİ Parti Milletvekili Ataş: Bu yanlıştan dönün

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, çiftçilerin sesi oldu. Ataş, 5 bin TL ikramiyenin çiftçi emeklilerine verilmediğini belirterek, iktidara seslendi. 'Bu yanlıştan dönün' diyen Milletvekili Ataş, 'Çoğunluğu BAĞ-KUR emeklisi olan, çok düşük emekli aylığı alan çiftçilere 5 bin lira ikramiye bile çok görülmüş, her zamanki gibi çiftçi yine mağdur edilmiştir' dedi.

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
İYİ Parti Milletvekili Ataş: Bu yanlıştan dönün

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) vatandaşların yaşadığı sorunları gündeme getirmeye ve vatandaşa ses olmaya devam ediyor. Ataş, bu kez de 5 Bin TL ikramiyeden mahrum bırakılan çiftçilerin yaşadığı soruna dikkat çekti. 
BU YANLIŞTAN DÖNÜN!
“Emekliyi 7.500 liraya mahkûm eden Hükümet bir kereye mahsus 5 bin lira ikramiye vereceğini kararlaştırmıştı. Ödemesine başlanan bu 5 bin liralık ikramiye çalışıyor göründükleri için çiftçi emeklisine verilmemektedir” ifadelerini kullanan Milletvekili Dursun Ataş, “Üretim yapabilmek için Çiftçi Kayıt Sistemi’ne kayıt zorunluluğu bulunan binlerce çiftçi emeklisi çalışıyor göründükleri için üretim yaptığı arazinin büyüklüğüne bakılmaksızın bu ikramiyeden mahrum bırakılmıştır. Çoğunluğu BAĞ-KUR emeklisi olan, çok düşük emekli aylığı alan çiftçilere 5 bin lira ikramiye bile çok görülmüş, her zamanki gibi çiftçi yine mağdur edilmiştir. Oysa, bu çiftçilerin çoğu 5-10 dönüm arazisi olan, kendi çapında üretim yapan insanlardır. Bu nedenle, iktidar bu yanlıştan geri dönmeli, üretim yapmaya devam eden emekli çiftçiyi ayrım gözetmeksizin ikramiye ödemesini acilen yapmalıdır” şeklinde konuştu.