İYİ Parti İl Başkanı Ataman: Yeniden aday değilim...

İYİ Parti'de il kongresi öncesi dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Mevcut Başkan Sebati Ataman, il kongresinde yeniden aday olmayacağını açıkladı.

İYİ Parti İl Başkanı Ataman: Yeniden aday değilim...
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

İYİ Parti Kayseri İl Başkanı Sebati Ataman, yeniden aday olmayacağını duyurdu. Ataman, Kıymetli hemşehrilerim, çok değerli İyi Ailem; 7 Ocak 2023 Cumartesi günü gerçekleştireceğimiz İYİ Parti Kayseri 3.Olağan Kongremizde, 3 yıla yakın bir süredir yürütmekten onur ve gurur duyduğum İl Başkanlığı görevime Genel İdare Kurulumuzun aldığı tavsiye kararına uyarak yeniden aday olmayacağımı belirtmek isterim" açıklaması yaptı.
"BUNDAN SONRADA PARTİMİN EMRİNDE OLACAĞIM"

Ataman, "Bugüne kadar bir nefer olarak mücadele etmekten şeref duyduğum İYİ Partimde; bugünde sonra da Liderimiz, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in ve partimin emrinde olacak; Genel Başkanımızın uygun gördüğü her vazifeyi aynı şevk ve heyecanla yerine getirmek üzere hazır olacağım" ifadelerini de kullandı. Ataman, açıklamasında şunları söyledi: 5 yıl önce Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in liderliğinde başladığımız İYİ’ler ve cesurlar hareketinin birer neferi olarak milletimizin hak ettiği huzurlu ve müreffeh yarınlara kavuşmak için büyük bir özveriyle çalıştık. İYİ’lik güneşiyle aydınlanan bu kutlu yolculuğumuzda karşılaştığımız her türlü baskıya, tehdide ve engele karşı yılmadan, azimle ve kararlılıkla mücadele ettik.  Bu süreçte İYİ Parti Kayseri İl Başkanlığı olarak teşkilatlarımızla 16 ilçemizi karış karış gezerek 5000’in üzerinde esnafımızı ziyaret ettik. Hemşehrilerimizin dertleriyle dertlendik, sesleri olmaya çalıştık. Teşkilatlarımızın özverili çalışmalarıyla üye sayımızı  hep birlikte 4 kat arttırdık.  Şehrimizin önem arz eden konularına ve gündeme uygun projelerle ekonomi zirvelerinden STK ziyaretlerine, esnaf gezilerinden sosyal projelere kadar birçok alanda öncü faaliyetlere imza attık.  Son olarak Genel Merkezimizin aldığı kongre kararı ile birlikte 16 ilçemizde kongrelerimizi birlik ve beraberliğimizi muhafaza ederek büyük bir coşkuyla tamamladık.   Bu vesileyle kongrelerde İlçe Başkanlığına seçilen değerli Başkanlarımızı ve yönetimlerimizi bir kez daha tebrik ediyor, görevlerinde başarılar diliyorum. 
Sevgili dava arkadaşlarım;  Demokrasi mücadelemize yakışan bir şekilde tamamladığımız kongre sürecimizi Kayseri İl Kongremiz ile birlikte neticelendireceğiz.  7 Ocak 2023 Cumartesi günü gerçekleştireceğimiz İYİ Parti Kayseri 3.Olağan Kongremizde, 3 yıla yakın bir süredir yürütmekten onur ve gurur duyduğum İl Başkanlığı görevime Genel İdare Kurulumuzun aldığı tavsiye kararına uyarak yeniden aday olmayacağımı belirtmek isterim. Bugüne kadar bir nefer olarak mücadele etmekten şeref duyduğum İYİ Partimde; bugünde sonra da Liderimiz, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in ve partimin emrinde olacak; Genel Başkanımızın uygun gördüğü her vazifeyi aynı şevk ve heyecanla yerine getirmek üzere hazır olacağım.  Bu duygu ve düşüncelerle birlikte başta GİK Üyemiz, Kayseri Milletvekilimiz Sayın Dursun Ataş olmak üzere; partimizi iktidar yapmak için uyum içerisinde, omuz omuza yol yürüdüğüm bütün dava arkadaşlarıma teşekkür ediyor, gerçekleşecek İl Kongremizde seçilecek yeni İl Başkanımıza ve yönetimine şimdiden başarılar diliyorum.
İYİ Parti İl Başkanı Ataman: Yeniden aday değilim...