İYİ Parti adayından 'zillet ittifakı' çıkışı: Zillet Habur'da başladı

 İYİ Parti adayından 'zillet ittifakı' çıkışı: Zillet Habur'da başladı
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

 İYİ Parti Kocasinan Belediye Başkan adayı Dr. Hasan Sami Özvarinli, AK Parti ve MHP cephesinden Millet ittifakına yönelik yapılan eleştirilere tepki göstererek, “Zillet bu memleketi Habur’da teröristleri karşılayarak başladı. Zillet bu askerin kafasına çuval geçirerek başladı. Esas zillet içerisinde olan onlar” dedi.

İYİ Parti Kocasinan Belediye Başkan Adayı Dr. Hasan Sami Özvarinli, CHP Kocasinan İlçe Başkanı Karabulut’u ve Bilgi Yurdu Başkanı Mustafa Öztürk’ü ziyaret etti. Özvarinli, CHP Kocasinan İlçe Başkanı Erkan Karabulut’u ziyaret ederek, fikir alışverişinde bulundu. Özvarinli, ”Sahada ortak ittifak istiyoruz. Aktif bir saha istiyoruz, planlı programlı bizleri başarıya ulaştırmak için ortak gaye ve amaca ulaşmak adına bir araya geldik bir seçim komisyonu kurulmasını bunu da ortak şekilde yürütürsek başarıya daha kolay ulaşırız.Günümüzde CHP 100 yıllık bir parti bunun tecrübelerinden faydalanmak istiyoruz.Gönlümüz bir hedefimiz bir bu doğrultuda ilerleyerek bu hedeflere birlikte ulaşalım. Cumhuriyet Halk partisi bizim için Cumhuriyet kadar kıymetli sahip çıkmamız gerekiyor. ” şeklinde konuştu.

“31 MART SEÇİMLERİ ÇOK ÖNEMLİ”

31 Martta yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinin ülkenin geleceği bakımından önemli olduğunu dile getiren Özvarinli, “Bizim adaylığımızı hem Cumhuriyet Halk Parti tabanında hem de İYİ Parti tabanı büyük kabul ve teveccüh gördü, partili dostlarımız bizi kabul etti, bu ülkeyi seven herkesle birlikte çalışarak bunu başaracağız” dedi. Özvarinli ve İYİ Parti İlçe Başkanı Yurder Şahin’in ziyaretlerinden dolayı memnuniyetini dile getiren Cumhuriyet Halk Partisi Kocasinan İlçe Başkanı Erkan Karabulut ise, Milli İttifakın Kayseri’de başarılı sonuçlar alacağına yürekten inandıklarını ifade ederek başarılar diledi.

BİLGİ YURDU ZİYARET

Özvarinli, daha sonra partisinin yöneticileri ile birlikte Bilgi Yurdu Derneğini ziyaret etti ve burada Başkanı Mustafa Öztürk ile dernek üyeleriyle görüş alışverişinde bulundu. Ziyarette konuşan Dernek Başkanı Öztürk,”Ülkemizin geleceğini emanet edeceğimiz İYİ Partili kardeşlerimiz hoş geldiniz, Sefalar getirdiniz. İYİ Parti Kocasinan İlçe Başkanını ve ekibini, belediye başkanlığına aday olan genç ve donanımlı doktor kardeşimi tebrik ediyorum, arkadaşlar biz istiklal savaşını neden yaptık. Düşmanı dışarı nasıl attık Osmanlı devletini Türkiye’yi geri bırakan ekonomik siyasi birçok sorunumuz vardı, o günkü sorunları Cumhuriyetimizi kuranlarımız açtı, ülkemizi bugünkü düştüğü durumdan da çıkaracak bizleriz, sizlersiniz.” dedi. İYİ Parti Kocasinan Belediye Başkan Adayı Özvarinli de dernek  yönetimine teşekkür ederek, hedeflerini anlattı. Özvarinli, şunları söyledi, “Biz şuanda yolda ülkücü kimliğimiz ve doktor kimliğimizi önümüze alarak, sırtımıza alaraktan ve tüm milliyetçiliğin kavramına doğuştan atadan, annemizden, babamızdan, genlerimize inanarak çıktığımız bu yolda, sizin gibi, ağabeylerimizin, ablalarımızın, gençlimizin desteği alarak çıktık. Bize diyorlar ki ‘zillet ittifakı’ zillet bu memleketi Habur’da teröristleri karşılayarak başladı. Zillet bu milletin bayrağını Diyarbakır’da indirerek başladı. Zillet bu askerin kafasına çuval geçirerek başladı. Zillet tek adam rejimiyle birlikte bu memleketi bütün maddi ve manevi kaynaklarını sömürerek başladı. Esas zillet içerisinde olan onlar. Biz Türk milletinin hakkını,ı rk, din gözetmeksizin toplam bütün menfaatini mücadele etmek için sahaya çıktık.Bazı arkadaşlarım bana dediler ki hocam köşeye çekil de bekle, ben mücadele adamıyım köşeme çekilip bekleyemem.  Biz mücadele insanıyız. Başbuğumuz bizi böyle eğitti. Biz sahaya bu inanmışlıkla çıktık.O yüzden asla taviz vermeden gece gündüz yedi gün yirmi dört saat emrinizdeyim. Projelerimiz hazır. Kayseri merkezli rant bölgelerinin ve tabiri caiz ise sıkıştırılmış olan bu Kayseri’yi biz açacağız. Bunların zihniyeti açamaz. Bunlar çünkü kendirlerine rant olmayan bölgede herhangi bir yatırıma geçmiyorlar.Biz bu memleketin evladıyız. Ben Gevher Nesibe mahallesinde doğdum büyüdüm. Çocukluğum burada geçti, ailemizin büyük bir bölümü burada yaşamını sürdürüyorlar. Siyasete gelince ülkemiz söz konusu olduğunda görevden kaçmayız. Biz mücadele adamıyız. Başbuğumuz bizi böyle eğitti.”