İstifa ile ilgili açıklama: Kendi kararı

Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan'ın görevinden istifasının ardından da Bakan Mehmet Şimşek'ten açıklama geldi. Detaylar Kayseri haber bülteninde.

İstifa ile ilgili açıklama: Kendi kararı
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan görevinden istifa etti. Erkan, 93 yıllık merkez Bankasının en kısa süre görev yapan Başkanı oldu. 

İstifa ile ilgili açıklama: Kendi kararı

Erkan'ın istifasının ardından Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'ten açıklama geldi. Şimşek, istifa nın Erkan'ın kişisel kararı olduğunu ifade etti.

İşte o açıklama: Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde yürütülen ekonomi programımız, kesintisiz ve kararlılıkla devam etmektedir. Sayın Cumhurbaşkanımızın ekonomi ekibimize ve uyguladığımız programımıza desteği ve güveni tamdır.

Merkez Bankası eski Başkanı Sayın Hafize Gaye Erkan’ın aldığı karar tamamen şahsidir ve kendi takdirleridir. Aldığı bu kararı saygı ile karşılıyor ve ülkemize sunduğu kıymetli hizmet ve katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.

Önerim doğrultusunda yeni atanacak Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı ve ekibine başarılar diliyorum.

Bu çerçevede ekip olarak güçlü işbirliği ve koordinasyon içinde fiyat istikrarı hedefimize emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz. 

İstifa ile ilgili açıklama: Kendi kararı