Flaş gelişme! Görevinden istifa etti

Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan görevinden istifa etti. Erkan istifa açıklamasında dikkat çeken ifadeler kullandı. Detaylar Kayseri haber bülteninde.

Flaş gelişme! Görevinden istifa etti
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan görevinden istifa etti. 8 Haziran 2023 tarihinde göreve getirilen Erkan, istifasını sosyal medya hesabından duyurdu. Erkan, görevden affını istedi.

Şok istifa kararıyla ilgili Erkan, şu ifadeleri kullandı: Kamuoyunun malumu olduğu üzere 8 Haziran 2023 tarihinden bu yana Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanlığı görevini sürdürmekteyim.

Her bir karış toprağı için bedel ödenmiş bu topraklarda doğmuş, büyümüş, eğitim görmüş bir vatan evladı olarak, bu kutsal görev şahsıma tevdi edildiğinde kişisel koşullarımı hiç önemsemeden ülkeme geldim ve görevimin başına geçtim. O dönemde de daha yaşını doldurmamış bir evladın annesi olarak böyle yoğun bir görevi sürdürmenin zorluklarının elbette farkındaydım. Devletimize ve milletimize hizmet edebilmek adına bugüne kadar yorulmadan gece gündüz görevimin başında yer aldım. Gelinen noktada ekonomi programımız meyvelerini vermeye başlamıştır. Rezervlerimizdeki artış, ekonomik veriler ile enflasyonun ana eğilimine dair göstergeler bu başarının kanıtıdır.

Tüm bu olumlu gelişmelere karşın kamuoyunun malumu olduğu üzere son dönemde şahsıma yönelik büyük bir itibar suikasti kampanyası düzenlenmiştir. Bu süreçten ailem ve dahası henüz bir buçuk yaşına bile girmemiş günahsız evladımın daha fazla etkilenmemesi için, Sayın Cumhurbaşkanımızdan ilk günden beri şerefle yürüttüğüm görevimden affımı talep etmiş bulunuyorum.

Flaş gelişme! Görevinden istifa etti