İddiaların ardından gözlerin çevrildiği Kütahyalı'dan manidar paylaşım

Kayserili Gazeteci Nagehan Alçı'nın sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamayla eski eşi Rasim Ozan Kütahyalı'dan şiddet gördüğünü iddia etmişti. O iddiaların ardından Kütahyalı'dan manidar bir paylaşım geldi. Detaylar Kayseri Olay haber merkezince derlediğimiz Kayseri haber bülteninde.

İddiaların ardından gözlerin çevrildiği Kütahyalı'dan manidar paylaşım
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

2010 yılında hayatını köşe yazarı Rasim Ozan Kütahyalı ile birleştiren Kayserili Gazeteci Nagehan Alçı, 3 Ekim 2023 yılında boşanmıştı. Alçı, sosyal medya sabah saatlerinde yaptığı paylaşımla eski Kütahyalı’dan ekonomik, psikolojik ve fiziksel şiddet gördüğünü iddia etmişti. Alçı, yıllarca boşanmaya cesaret edemediğini, tehdit edildiğini ifade etmişti. 
Alçı açıklamasında şu ifadelere yer vermişti; 

Hayatımın en büyük pişmanlığı. Klavyenin başındaki en zor dakikalarım bunlar. Yıllardır kendime itiraf edemediğim, içimde biriktirdiğim bazı gerçeklerden bahsetme vakti geldi… İnsan bazen hayatla tuhaf mücadele yöntemleri buluyor. Çeşit çeşit savunma mekanizmaları icat ediyor.

Başkaları için avaz avaz bağırırken kendi için hep susuyor, içine atıyor. Ben uzun, çok uzun yıllardır tahayyül edemeyeceğiniz boyutlarda psikolojik, fiziksel ve ekonomik bir şiddet sarmalının içinde yaşadım.

Evliliğim boyunca maruz kaldığım şiddet ve korkunç boyutlardaki manipülasyonun üzerini çocuklarıma bu hikayeyi miras bırakmayayım,  böyle bir şeyle anılmasınlar, kendi mağduriyetim işimin önüne geçmesin, diyerek örttüm.

En büyük pişmanlığım onca zaman yaşadıklarım sanki kendi kusurummuş gibi susmuş olmamdır. Uğradığım şiddetle kendi kendime baş etmeye çalıştım. Yıllarca bunları-kendi şahit oldukları hariç- ailemle dahi paylaşmadım. Bunun yalnızca iki istisnası var…

Kardeşim Lalehan Gülle ve avukatım Gözde Egemen. İkisi de her şeye şahit… Yıllarca korkudan boşanmaya cesaret edemedim. Korunmak için kapıya polis çağırdığımı, geldiklerinde haberlere konu oluruz çocuklar kötü etkilenir diye vazgeçip geri gönderdiğimi bilirim.

Şimdi açıp çekmecelere bakıyorum, Gözde ile hazırladığımız 2019 tarihli boşanma dilekçeleri var… Hiç birini işleme koyamamışım…

Nihayet geçen yıl cesaretimi toplayıp sırf bu şiddet ve işkenceden kurtulmak için dava açtım fakat yine tehdit edilerek bana dayatılan boşanma şartlarını kabul ettim. Ancak boşanmakla da şiddetten kurtulamadım sevgili hemcinslerim…

Her gün hakarete ve iftiraya uğramaktan, tehdit edilmekten kurtulamadım. Ama artık susmayacağım. Gerekli hukuki süreçleri başlatıyorum.  Hukuka ve adalete güvenim tam. Şayet benimle empati kuran kadınlar varsa, onlara diyorum ki sizi çok iyi anlıyorum ama lütfen susmayın!

Sustukça şiddet devam ediyor. Boşansanız da ediyor. Yükseltelim… Sizi kendi malı, yönetebileceği bir kukla gibi gören, aşağılayarak özgüveninizi ayaklar altına alan, size el kaldıran, yıllarca biriktirdiğiniz emeklerinizi sömüren, çalışmalarınız karşılığı kazandığınız tüm kazancınızı elinizden alan erkeklere karşı sesinizi yükseltin.”

İddiaların ardından gözlerin çevrildiği Kütahyalı, Alçı’nın boşantıktan sonra sarf ettiği sözleri paylaştı. Paylaşımda Alçı’nın şu ifadeleri yer aldı; “Rasim’le uzlaşıp, anlaşarak evliliğimizi bitirme kararı aldık. O benim her zaman yüreğine ve aklına güvendiğim dostum ve fikirdaşım olacak. İlişkimiz hep baki kalacak. Çocuklarımız için medyadaki meslektaşlarımdan sürece saygılı olmalarını rica ediyorum.”