'Gel gadasını aldığım gel'

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek'ten Yeşilhisar Erdemli vadisi paylaşımı. Detaylar Kayseri Olay Gazetesi olarak hazırladığımız Kayseri haber bültenimizde

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
'Gel gadasını aldığım gel'
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Kayseri ili Yeşilhisar ilçesinde bulunan Erdemli vadisinin tanıtımı ve turizm potansiyelinin artması amacıyla sosyal medya hesabı üzerinden Erdemli mahallesi muhtarı ve azalarının vadide yaptığı açıklamaların yer aldığı bir video yayınladı.

Erdemli mahallesi muhtarı yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; "Şu anda içeriköy adını verdiğimiz vadideyiz. Erdemli artık erdemli olmaktan çıktı turizme kazandırılıyor. Hafta sonları buraya yerli yabancı turistler piknik için geliyor. Burası tarih kokuyor. Herkese burayı görmeyi tavsiye ediyoruz. Burayı tarif etmeye gerek yok burayı yaşamak lazım, gelip görmek lazım."

1. Aza, "Erdemli Vadisinin tarihini muhtardan iyi bilirim. Kayseri Rum’unun damadı burada otururmuş, Battal Gazi buradan geçiyormuş, toplamışlar halkı, battal kılıcı çekmiş ‘ben burayı almazsam bana er demesinler’ demiş. Buranın ismi bu hikayeden sonra Erdemesin kalmış sonra değiştirdiler Erdemliye dönüştürdüler. Burada; Kiliseler, Manastırlar, Beyaz Saray var. İnsanlar bunları görmek için geliyorlar. Tarih burada, turistler geliyor yardımcı oluyoruz. Erdemli Vadisine herkesi bekliyoruz, görmeye gezmeye gelin herkesi bekliyoruz, gel gadasını aldığım gel." dedi.

2. Aza, "Erdemli vadisine bir defa gelmeyen pişman olur." dedi.

3. Aza, "Erdemli vadisi doğa demek, tarih demek hatta sağlık demek. Bulunduğumuz ortamda yüksek oranda bir oksijen akımı var. Solunum rahatsızlığı olanlar bu bölgede rahat ediyor. Buna yakınlarımızda tanık olduk." dedi.

'Gel gadasını aldığım gel'