Flaş! Vali Çiçek, Elbistan'da görev yapacak

Vali Çiçek, Kahramanmaraş'tan sonra , şimdi de Elbistan da görev yapacak

Flaş! Vali Çiçek, Elbistan'da görev yapacak
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

6 Şubat tarihinde merkez üssü Kahramanmaraş’ta meydana gelen yüzyılın affede olarak nitelendirilen Kahramanmaraş depreminin sabahında görevlendirilen Kayseri Valisi Gökmen Çiçek karargah merkezini Elbistan ilçesine taşıdı. 

Sabah saat 04.17 ve birkaç dakika sonra artçıları devam eden depremin hemen ardından içişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından Kahramanmaraş iline koordinatör vali olarak görevlendirilen Gökmen Çiçek yaklaşık 14 gündür hizmet veriyor. Afat Kahramanmaraş bölge merkezine konuşlanan ve Kordinasyon kriz masasını buraya kuran Kayseri Valisi Gökmen Çiçek 14 gündür gerçekleştirilen hizmetleri ile göz doldururken yine içişleri Bakanı tarafından bugün verilen bir görevle Kahramanmaraş 'n Elbistan ilçesine karargah merkezine taşıma kararı aldı. Kahramanmaraş’ın en büyük ilçelerinden birisi olan ve meydana gelen deprem nerede çok sayıda can ve mal kaybı oluşan Elbistan ilçesinde arama kurtarma çalışmaları durdurulurken enkaz kaldırma çalışmaları başlamış ve vatandaşların ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında çalışmalar hız kazanmış idi. 

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek verilecek olan ikinci talimata kadar Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde görev yapmaya devam edecek.