Flaş iddia! Akaryakıt fiyatları 3 haneye mi çıkıyor?

Sosyal medyada akaryakıt fiyatlarıyla ilgili ortaya atılan iddialar gündeme bomba gibi düştü. Kayseri'de araç kullananları da yakından ilgilendiren akaryakıt fiyatları hakkında resmi açıklama geldi. Detaylar Kayseri Olay'ın Kayseri haberinde.

Flaş iddia! Akaryakıt fiyatları 3 haneye mi çıkıyor?
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Bazı sosyal medya hesaplarından akaryakıt fiyatları ile ilgili ortaya atılan iddialar gündem yarattı. 31 Mart seçimleri sonrasında akaryakıt fiyatlarının artarak 3 haneli rakamlara çıkacağı gerekçesiyle dağıtım şirketlerinin yeni tabela talebinde bulunduğuna yönelik iddialar gündeme bomba gibi düştü. 

Flaş iddia! Akaryakıt fiyatları 3 haneye mi çıkıyor?

Kayseri’de araç kullanan vatandaşları yakından ilgilendiren akaryakıt fiyatları ile ilgili resmi açıklama ise İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi’nden geldi. İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi akaryakıt istasyonlarına dağıtım şirketlerinden tabela değişikliği talimatı gittiği iddialarını yalanladı. 

İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi’nden yapılan açıklamada “Bazı sosyal medya hesaplarından paylaşılan, ‘Akaryakıt dağıtım şirketleri, bayilerinden yıl sonuna kadar fiyat tabelalarını 3 haneli olacak şekilde yenilemelerini istedi.’ iddiası doğru değildir.” denildi. 

Flaş iddia! Akaryakıt fiyatları 3 haneye mi çıkıyor?

Açıklamanın devamında ise şu ifadelere yer verildi; “Yapılan araştırmalar sonucunda, akaryakıt dağıtım şirketlerinin iddia edildiği gibi bir talepte bulunmadığı tespit edilmiştir.
Akaryakıt dağıtım şirketlerinin, "bu sene sonunda akaryakıt fiyatlarının üç hanelere geleceğine dair" bir öngörüsü veya tahmininin bulunmadığı belirlenmiştir.
Seçim öncesinde kamuoyunu manipüle etmek amacıyla kasıtlı bir şekilde üretilen dezenformasyonlara itibar etmeyiniz.”