Firari eski milletvekilinin oğluna FETÖ'den 2 yıl hapis

Firari eski milletvekilinin oğluna FETÖ'den 2 yıl hapis
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Kayseri’de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan GESİAD’da farklı dönemlerde yönetiminde bulunan aralarında firari eski milletvekili Ahmet Öksüzkaya’nın oğluna mahkeme heyeti ‘örgüte yardım etme’ suçundan 2 yıl 1 ay hapis cezası verdi.
Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tutuksuz sanık Süleyman Öksüzkaya ile avukatı hazır bulundu.
GESİAD Derneği denetim kurulu üyeliği suçlamasıyla yargılanan firari Ahmet Öksüzkaya’nın oğlu Süleyman Öksüzkaya Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ilk celse yaptığı savunmasında, "Bank Asya’yı ticari faaliyetlerim için kullandım. Destekleme söz konusu olmadı. By lock kullanıcısı değilim, hakkımda hiçbir ihbar yoktur " diye konuştu.
Mahkeme heyeti yapılan yargılama sonucu Süleyman Öksüzkaya’ya ‘örgüte yardım etme’ suçundan ayrı ayrı 2 yıl 1 ay hapis cezası verdi.
ÖKSÜZKAYA 2014’TE İSTİFA EDİP YURT DIŞINA KAÇMIŞTI
Eski Milletvekili Öksüzkaya 30 Mart 2014’te ‘görüyorum ki son zamanlarda da demokrasi, hukuk, uzlaşma konularındaki parti politikaları ile şahsi görüşüm uyuşmamaktadır. Bu nedenle Adalet ve Kalkınma Partisinden istifa etme kararı almış bulunuyorum’ gerekçesiyle partisinden istifa etmiş ve yurt dışına gitmişti.