Ersoy'dan Genç'e yanıt gecikmedi: Karakolda doğru söyleyip mahkemede şaşıyor

CHP milletvekili Aşkın Genç'in açıklamalarına MHP Milletvekili Baki Ersoy'un yanıtı gecikmedi. Ersoy, Genç için 'Karakolda doğru söyleyip mahkemede şaşıyor' ifadelerini kullandı. Ayrıntılar Kayseri Olay Gazetesi olarak hazırladığımız haber bülteninde…

Ersoy'dan Genç'e yanıt gecikmedi: Karakolda doğru söyleyip mahkemede şaşıyor
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Pınarbaşı seçimlerinin iptal edilmesinin ardından MHP ve CHP cephesinden ard arda açıklamalar gelmeye devam ediyor. CHP Milletvekili Aşkın Genç’in MHP Milletvekilleri İsmail Özdemir ve Baki Ersoy’a yönelik açıklamalarının ardından MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy sosyal medyadan yanıt verdi. CHP’nin Pınarbaşı’da hakın iradesine haksızlık yaptığını ortaya çıkardıklarını belirten Ersoy, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: ‘

Biz milletin iradesine sahip çıktık. CHP’nin İlçe Seçim Kurulunda, adliye koridorlarında kazandığımız seçimi YSK’nın 11 üyesinin tamamının onayladığı hırsızlık ve usulsüzlükler ile nasıl Pınarbaşı halkının iradesine saygısızlık yaptığını ortaya çıkardık.
Ne yapsaydık bu haksızlığa kayıtsız mı kalsaydık?
Hakkımızı savunmayarak susmamızı mı bekliyordunuz?
Neden Aşkın Genç orada şahit olup onay verdiği haksız, hukuksuz işler için cümle kurmuyor?
Kaymakamın odasında hakim bey ile diyalogumuza şahit olduğu halde neden küfür ettiğim kişinin hakim bey olmadığını orada onayladığını ve hakim bey ile helalleştiğimizi gördüğü halde karakolda doğru söyleyip mahkemede şaşıyor?
Sayın Aşkın Genç Milletvekilim o seçimi MHP 1100 oy fark ile kazandı ve tespitli ve YSK onaylı usulsüzlükler ile CHP kazanmış gibi algı yapıp hala mağduru oynamaya çalışıyorsunuz ama biz bunu her gittiğimiz yerde anlatmaya devam edeceğiz.
Aziz hemşerilerimizin iradeleri ve tercihlerine saygılıyız ve onlar başımızın tacıdır.
Kaldı ki meclis kürsüsünden tarih boyunca en fazla Pınarbaşı ilçemizin adını zikrederek sizin siyaset ile uğraşmadığınız uzun yıllar boyunca bizi Pınarbaşı dahil Kayserimizin bütün ilçelerine hizmet götürebilmek adına çok çalıştık,çalışmaya devam edeceğiz.
2 Haziran’da inşallah kıymetli Pınarbaşılı hemşerilerimiz gerekli cevabı sandıkta vereceklerdir.
Saygılarımla.’