Erciyes Üniversitesi'nde kimler işe girdi?

Kayseri Erciyes Üniversitesi'nde (ERÜ) işe alınacak kişiler belli oldu. İşe alınanlar Üniversite Rektörlüğüne bağlı birimlerde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'na göre istihdam edilecek. Detaylar Kayseri haber bülteninde.

Erciyes Üniversitesi'nde kimler işe girdi?
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Kayseri Erciyes Üniversitesi'nde (ERÜ) işe alınacak kişiler belli oldu. 16 Nisan 2024 Tarihli 4/B sözleşmeli personel alım ilanı yedek aday yerleştirme sonuçları belli oldu. 

Devlet memuru kanununa göre istihdam edilecekler

Üniversite Rektörlüğüne bağlı birimlerinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4’üncü maddesinin b fıkrasına göre istihdam edilecek olan personelimn giderleri özel ve özgelir bütçesinden karşılanacak. 

Erciyes Üniversitesi'nde kimler işe girdi?

Başvurular Kariyer Kapısı Sistemi üzerinden alındı

Üniversiteden yapılan açıklamada başvuruların üniversite web sayfasında yayınlanan sözleşmeli personel alım ilanına dair Kariyer Kapısı Sistemi üzerinden alındığı ifade edildi. En yüksek KPSS puanı alan adaydan başlamak üzere ilgili pozisyon sayısı kadar asıl ve 1 katı kadar yedek aday belirlendi.

Erciyes Üniversitesinden adaylara uyarı

Belirlenen adayların, istenilen belgelerle birlikte en geç 05 Temmuz 2024 Cuma günü mesai bitimine kadar Rektörlük Personel Daire Başkanlığına şahsen müracaat etmeleri gerekiyor. Alım yapılan alanlar arasında büro personeli, hemşire, sağlık teknikeri, koruma ve güvenlik, destek personeli bulunuyor. 

İşe alınanlara yönelik sonuçları öğrenmek ve hangi alanlarda istihdam edileceklerini öğrenmek için TIKLAYIN