Dikkat! MHRS sisteminde yeni dönem, Pazartesi başlıyor

Kayseri'de vatandaşları yakından ilgilendiren MHRS sistemine yeni bir uygulama dahil edildi. Detaylar Kayseri Olay Gazetesi olarak hazırladığımız Kayseri haber bültenimizde…

Dikkat! MHRS sisteminde yeni dönem, Pazartesi başlıyor

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca yeni uygulama hakkında açıklamalarda bulundu. Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) dahil olacak olan yeni uygulama ile Onaylı Randevu Dönemi başlayacak. Uygulama Pazartesi gününden itibaren geçerli olacak.

Sosyal medya hesabından konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Koca, "Ertesi gün randevusu olan her hastamız, akşam saat 8’e kadar randevusuna onay verecek veya gelemeyeceğini bildirecek" dedi.

Dikkat! MHRS sisteminde yeni dönem, Pazartesi başlıyor

Bakan Koca'nın açıklaması şu şekilde; "Sağlık hizmeti almayı son derece kolaylaştıracak bir gelişmeyi sizlerle paylaşmak istiyorum:

Sağlık yöneticileri ve yazılım mühendisleri olarak birlikte bir altyapı kurduk.

MHRS; telefon ve internet erişiminin olduğu her yerde yepyeni bir özellik kazanmış, modifiye olmuş durumda. Sistem artık şöyle işleyecek:

Ertesi gün randevusu olan her hastamız, akşam saat 8’e kadar randevusuna onay verecek veya gelemeyeceğini bildirecek.

Bu sisteme Onaylı Randevu Sistemi, MHRS’de başlatılan bu yeni döneme de Onaylı Randevu Dönemi diyoruz. Uygulama pazartesi günü başlıyor.

Onaylı Randevu Dönemi hayırlı olsun.

Yeni dönemde ayrıcalıklı iki hasta grubumuz var: 65 yaş üstü hastalarla kanser hastaları. Bu gruptaki hastalar, onay işlemlerinden istisnadır.

Onaylı Randevu Sistemi daha fazla hasta muayene etmemizi sağlayacak

Onaylı Randevu Sistemi, hastanelerimize, hekimlerimize zamanı verimli kullanma imkânı sağlayacak. Hasta, gelemeyeceği randevuyu iptal edecek. Böylece, randevu sadakatsizliği sebebiyle, şu an boş kalan kapasitemizi hizmet bekleyen hastalar için kullanabileceğiz.

Boş kalan her bir randevuda, sistemden randevu alamayıp, talep bırakmış hastalarımıza ulaşacağız. Öncelik, talep bırakan hastalarda olacak. Onaylı Randevu Sistemi sayesinde, öngörümüze göre, birçok branşta hastamızın talebine 24 saat içinde cevap verebiliyor olacağız.

Bu yeni sistemden, beklenen sonucu alacağımıza inanıyoruz. Taleplerin etkin şekilde karşılanabilmesi içinse Randevu Koordinasyon Merkezini devreye alıyoruz. Bu merkezin faaliyetlerini şahsen takip edeceğim."