'Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerine tam destek veriyoruz ancak...'

Saadet Partisi Kayseri Milletvekili Mahmut Arıkan TBMM'de yaptığı konuşma ile iktidarın dış politikasını eleştirdi. Detaylar Kayseri Olay'ın Kayseri haberinde

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
'Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerine tam destek veriyoruz ancak...'
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Saadet Partisi Kayseri Milletvekili Mahmut Arıkan TBMM'de yaptığı konuşma ile iktidarın dış politikasını eleştirdi. Arıkan Türkiye Cumhuriyetinin 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in, 'Dün dündür, bugün bugündür.' sözünü hatırlatarak AK Parti'nin bu cümlenin varisi olduğunu dile getirdi.

Arıkan, Süleyman Demirel’e atıfta bulunarak AK Parti ve Cumhurbaşkanına seslendi: "Sayın Cumhurbaşkanı 'Dün dündür, bugün bugündür.' diyen merhum Süleyman Demirel’i yıllar boyunca bu sözü dolayısıyla eleştirmesine rağmen, maalesef, icraat olarak Süleyman Demirel’in bu cümlesinin varisi olmuştur."

Bu hafta Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Uluslararası Anlaşmalar görüşülüyor. Ana gündem maddesi de 'Dış Politika'. Saadet Partisi Kayseri Milletvekili Mahmut Arıkan’ın gündeminde de iktidarın dış politikası vardı.

'Dış Politikanın İstikrarsızlığı Ekonomiyi de İstikrarsız Hâle Getiriyor.'

Arıkan, 'Değerli arkadaşlar, bu yaşananların sonucunda ülkemiz maalesef güvenilmez bir noktaya hızla ilerlemekte. Sabah söylediğiyle akşam yaptığı taban tabana zıt olan idarecilerin elindeki bir ülkeye güvenmeyenler o ülkeye yatırım yapmıyor ve ekonomi ciddi şekilde zarar görüyor. Dış politikanın istikrarsızlığı ekonomiyi de istikrarsız hâle getiriyor.'

'İşiniz Sözünüze Uyarsa Sonuna Kadar Destekçiniz Oluruz'

Konuşmasında yapılacak doğru işlere destekçi olacaklarını fakat bunların sadece söylemde kaldığını belirten Arıkan, yapılanlarla söylenenlerin uyuşması gerektiğine dikkat çekti: "Bizim Millî Görüş olarak, Saadet Partisi olarak en çok eleştiri aldığımız tutum, AK Parti’ye karşı olan muhalefetimiz. Oysa, bizim ne Sayın Cumhurbaşkanının şahsına ne de AK Parti yöneticilerinin şahsına bir husumet duymamız söz konusu değil; biz doğruya doğru, yanlışa yanlış diyoruz. Dış politika konusunda da aynı şeyler geçerli. Biraz evvel, birçok örnekte sözü de söyledim, işi de söyledim. Biz Sayın Cumhurbaşkanı ve AK Parti yöneticilerinin sözlerine tam destek veriyoruz ancak işlerine Sisi’nin tanklarına karşı Rabia Meydanı’nda direnenler gibi karşıyız. Sözünüze desteğiz ama işinize karşıyız. İşiniz sözünüze uyarsa sonuna kadar destekçiniz olacağız."