'Cumhur İttifakıyla Kayseri'ye hizmet etmeye devam edeceğiz'

31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri'nin ardından AK Parti İl Başkanı Fatih Üzüm açıklamalarda bulundu. Detaylar Kayseri Olay haber merkezince derlediğimiz Kayseri haber bülteninde.

'Cumhur İttifakıyla Kayseri'ye hizmet etmeye devam edeceğiz'

31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri Kayseri'de de tamamlandı. Yüzde 80'e yakın oranda sandıklar açılırken resmi olmayan verilere göre Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı'nın adayı Memduh Büyükkılıç, yeniden başkan seçildi. 

AK Parti İl Binası önünde sahne kurularak açıklamalarda bulunuldu. Burada konuşan  Başkan Fatih Üzüm; kazanan belediye başkanlarını tebrik ederek 5 yıl süreyle Kayseri’ye hizmet vereceklerini kaydetti. Başkan Üzüm; "Seçim çalışmalarında kazasız, belasız, herhangi bir sıkıntı çıkmadan bu seçim sürecini atlattığımız için başta sizlere, sonra diğer parti adaylarına teşekkür ediyorum. Teşkilat mensuplarımıza, başkan adaylarımıza, ilçe başkanlarımıza şükranlarımı sunuyorum. AK Parti’nin genlerinde halkın iradesine saygı en önde gelir. Halkımız çok önemli bir seçimde oylarını kullanmış ve bu şekilde bir taktirde bulunmuştur. AK Parti teşkilatları, belediye başkanlarımız olarak yarından itibaren 5 yıl süreyle yine Kayseri’ye en üst düzeyde hizmet etmeyi kendimize görev addediyoruz. Bu birlikteliği 2029 yılına kadar sürdüreceğimizin garantisini veriyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Memduh Büyükkılıç’a hayırlı uğurlu olsun, Allah utandırmasın, mahcup etmesin. Bizler teşkilat olarak her daim kendisinin yanındayız. Yine ilçe belediye başkanlarımıza hayırlı olsun diyoruz ve kendileriyle birlikte yol yürümekten yorulmayacağız, yine cumhurbaşkanımızın yolunda Cumhur İttifakıyla Kayseri’ye hizmet etmeye devam edeceğiz. Şehrimiz, ülkemiz için 31 Mart seçim sonuçları hayırlı olsun, Allah utandırmasın. Bundan sonra belediye başkanlarımızla, teşkilatlarımızla, milletvekillerimizle yine halkın gönlüne girmeye, gönlünü kaybettiğimiz varsa kazanmaya, bıkmadan ve yorulmadan cumhurbaşkanımızın yolunda devam edeceğiz" dedi.