'Çökme' düellosu sürüyor...

İYİ Partili Kazım Yücel, Büyükşehir Belediyesi'nin tramvay hattı çalışmalarında yaptığı işi hesap edemediğini ve yapılan işi bozup bozup tekrardan başladığını savundu. Yücel, Belediyeye yönelttiği 6 soruya yanıt istedi.

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
'Çökme' düellosu sürüyor...
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

İYİ Parti Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Kazım Yücel, tramvay hattı çalışmalarına yönelik tepkisini sürdürüyor. "AKP'li Kayseri Büyükşehir Belediyesi, öngörüsüzlük ve plansızlık nedeniyle Kayserilileri mağdur etmeye devam ediyor" diyen Yücel, Büyükşehir Belediyesi'nin tramvay hattı çalışmalarında yaptığı işi hesap edemediğini ve yapılan işi bozup bozup tekrardan başladığını savundu.
'Çökme' düellosu sürüyor..."Büyükşehir Belediyesi'nin yapmış olduğu açıklamaya istinaden, Furkan Doğan Yurdu Önünden Talas istikametine giden tramvay hattında yapılan çalışmalara ilişkin Kayseri Büyükşehir Belediyesine soruyoruz" diyen İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi Kazım Yücel,  Belediyeye yönelttiği 6 soruya yanıt istedi. İşte Yücel'in, Belediyeden yanıt beklediği o sorular: Yapmış olduğunuz iş düzgün ise yüzlerce metre küp betonu neden kırdınız? Yine tonlarca demir sökülüp neden hurda oldu? Bu yapılan iş 10  ay öncesinden belli değil miydi ki yanlış planlama ve öngörüsüzlük yapılıp iki ayrı işçilik harcandı? Çökme yok ve sadece ray döşemesi yapılacaksa onca beton kırılarak fotoğraf ve videolarda da açıkça göründüğü gibi neden derin kazma gereği duyuldu? Çökme meydana geldiği iddia edilen yere rayların döşenmesi bir hata mıydı ki tramvay bu bölgeye yaklaşırken hızını düşürüyordu? 10 ay önce kamu kaynaklarından buraya harcamış olduğunuz rakam ne kadar, şu an bir kez daha bu bölge için harcanacak kamu kaynağı ne kadar?

'Çökme' düellosu sürüyor...
'Çökme' düellosu sürüyor...