Özer: Ülkenin ve milletin geleceğini ateşe atmak isteyenlere izin vermeyeceğiz

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle yaptığı açıklamada, 'Büyük Zaferin ışığıyla yol alıyor ve ancak bu ışığın geleceğimizi aydınlatacağına inanıyoruz' dedi.

Özer: Ülkenin ve milletin geleceğini ateşe atmak isteyenlere izin vermeyeceğiz
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Ümit Özer, “Bizler, geçmişte olduğu gibi bugünde özgürlüğe, bağımsızlığa, milletin egemenliğine ve barışa aynı inanç ve ruhla bağlıyız. Amacımız, Atatürk ve arkadaşlarının emaneti olan bu güzel ülkeyi, bu güzel Cumhuriyeti tek adam anlayışından kurtarmak ve demokrasi ile taçlandırmaktır. Amacımız, yoksulluk, yolsuzluk ve yasaklarla karşı karşıya kalan milletimizi, bu girdaptan çıkarıp, hak ettiği yaşama kavuşturmaktır. Amacımız, hak, hukuk, adaleti hayatın her alanında hâkim kılmaktır” ifadelerini kullandı. 
Özer, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde 26 Ağustos 1922'de başlayan Büyük Taarruz, 30 Ağustos 1922'de Dumlupınar'da eşsiz bir zaferle taçlanmıştır. Atatürk’ün “Ya İstiklal Ya Ölüm” emri milletimizin üzerine esaret karanlığını örtmeye çalışanların hayallerini kursaklarında bırakmıştır. Dünyada eşsiz bir kahramanlık destanı yazan Atatürk ve silah arkadaşları yedi düvele gereken cevabı vermiş ve Türk Milleti’nin özgürlük, bağımsızlık meşalesini bu günlere taşımıştır. 
O gün orada verilen mücadele, o gün orada yakılan meşale her daim bize ilham olmuş ve yakılan o ışık bize her daim yol göstermiştir.
Büyük zafer tarihimizin en önemli zaferlerinden biridir. Atatürk ve silah arkadaşları bu zaferi sadece dış düşmana karşı değil, saraya, sultana, yerli işbirlikçilerine karşı mücadele ederek kazanmıştır. 
Ülkemizi bağımsızlığa kavuşturan bu zafer, Yunanistan ile sevicilerini altüst etmiştir. Bu zafer dünya tarihinde emperyalizmin karşısında ezilen, sömürülen ve yok edilmeye çalışılan halkların da umudu olmuştur. Bu zafer “Keşke Yunan kazansaydı” diyen kirli düşünce sahiplerine ve destekçilerine de Türk Milletinin cevabı olmuştur. Bu zafer “Keşke Yunan kazansaydı” hayali kuranların ve destekleyenlerin kâbusu olmuştur.
İşte biz Cumhuriyet Halk Partililer olarak, Büyük Zaferin ışığıyla yol alıyor ve ancak bu ışığın geleceğimizi aydınlatacağına inanıyoruz. 
Bizler, geçmişte olduğu gibi bugünde özgürlüğe, bağımsızlığa, milletin egemenliğine ve barışa aynı inanç ve ruhla bağlıyız. Amacımız, Atatürk ve arkadaşlarının emaneti olan bu güzel ülkeyi, bu güzel Cumhuriyeti tek adam anlayışından kurtarmak ve demokrasi ile taçlandırmaktır. Amacımız, yoksulluk, yolsuzluk ve yasaklarla karşı karşıya kalan milletimizi, bu girdaptan çıkarıp, hak ettiği yaşama kavuşturmaktır. Amacımız, hak, hukuk, adaleti hayatın her alanında hâkim kılmaktır.
Amacımız, “Keşke Yunan kazansaydı” diyenlere ve destekçilerine karşı durmaktır.
Amacımız, “sınır namustur” anlayışı içerisinde sınırlarımıza sahip çıkmak, geleceğimizi ateşe atmak isteyenlere izin vermemektir.
Amacımız, emperyalistlerin mülteciler üzerinde hayata geçirmeye çalıştıkları “Kirli pazarlıklara” da karşı çıkmak, milletin geleceğine, evlatlarımıza, huzurumuza sahip çıkmaktır. 
Amacımız, milleti aldatanlara, kandıranlara, oyalayanlara izin vermemektir. 
Amacımız, millet iş, aş, çözüm, yardım beklerken, insan aklıyla alay edercesine çay fırlatanlara, saraylarda lüks yaşam sürenlere, ballı maaş alanlara dur demektir.
Amacımız, doğamız, canımız yanarken sorumluluktan kaçanlara, vatandaşı kaderine terk edenlere karşı milletin, doğanın, canın, canlının hakkını savunmak, onların haklarını korumak ve sesi olmaktır. 
Amacımız, Türkiye’yi her geçen gün çıkmaza, çözümsüzlüğe, karanlığa, uçuruma sürükleyen, her şeyi tek adamın iki dudağına bırakan bu sistemin yerine milletin meclisinin her yönüyle işlediği, çalıştığı, milletin ortak aklının yansıdığı demokratik sistemi çağın koşullarına göre yeniden inşa etmektir.
Biz hazırız.  Cumhuriyet Halk Partisi hazır. Büyük Zafer’in ruhu ve coşkusuyla bu ülkeye hizmet etmeye hazırız.
Halkın partisi, halkın desteğiyle iktidara yürüyor.
Evet, tıpkı Dumlupınar’da o gün emperyalizme karşı konulan irade bugün de yolumuza ışık oluyor ve yolumuzu, umutlarımızı aydınlatıyor. Bugün de halkın partisinde buluşuyor ve toplumun tüm kesimlerinin huzur içinde yaşadığı, hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği, vatandaşın yoksulluğa mahkûm olmadığı, adaletin olduğu, herkesin insanca yaşadığı, hoşgörünün, sevginin, saygının olduğu bir Türkiye mücadelemiz var. Bütün kurulan tuzaklara, emperyal oyunlara ve iş birlikçilere karşı ekonomisiyle, hayvancılığıyla, tarımıyla, sanayisiyle güçlü, insanıyla mutlu bir ülke mücadelemiz var… Birileri gibi sözde değil özde milli ve yerli olma kararlılığımız var. Ülkemizin bekası için önemli, stratejik kurumlara, kuruluşlara, fabrikalara sahip çıkma inancımız var.  Bu amaçla tüm vatandaşlarımıza sesleniyoruz; gelin halkın partisinde buluşalım, huzurumuza, kardeşliğimize, geleceğimize, ekmeğimize, aşımıza, işimize göz koyanlara karşı duralım... 
Bu duygu ve düşüncelerle Büyük Zaferi bize yaşatan, bugünlere gelmemiz için canlarını siper eden, hayatlarını ortaya koyan Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla, minnetle ve özlemle anıyorum. Yine vatanımızın birliği ve bütünlüğü için mücadele veren tüm şehitlerimizi, hayatlarını kaybeden gazilerimizi rahmetle anıyor, hayatta olan gazilerimize de sağlık, huzur ve mutluluk diliyorum. Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun