CHP'den flaş Pınarbaşı açıklaması: Ne ahlaksız teklif ettiniz de adayları geri çektiniz?

Pınarbaşı ilçesinde Cumhur İttifakı'nın MHP'li adayı Menduh Uzunluoğlu lehine adaylıktan çekilen Milli Yol Partisi ve Büyük Birlik Partisi adayları ile ilgili dikkat çeken açıklama. Detaylar Kayseri Olay'ın Kayseri haberinde.

CHP'den flaş Pınarbaşı açıklaması: Ne ahlaksız teklif ettiniz de adayları geri çektiniz?
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

2 Haziran’da yeniden yapılacak Pınarbaşı seçimi ile ilgili partilerden dikkat çeken açıklamalar sürüyor.

CHP'den flaş Pınarbaşı açıklaması: Ne ahlaksız teklif ettiniz de adayları geri çektiniz?

Son olarak Milli Yol Partisi adayı ile Büyük Birlik Partisi adayının Cumhur İttifakı’nın MHP’li adayı Menduh Uzunluoğlu lehine adaylıktan çekilmesine CHP’den sert tepki geldi.

CHP'den flaş Pınarbaşı açıklaması: Ne ahlaksız teklif ettiniz de adayları geri çektiniz?

CHP İl Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

“31 Mart seçimlerinde Pınarbaşı halkının tertemiz elleriyle kullandıkları seçimi partimiz kazanmış ama önceden belirlenmiş kirli senaryolar devreye sokularak halkımızın oyları gasp edilmiştir. İlçe Seçim Kurulu, İl Seçim Kurulu ve Yüksek Seçim Kurulu yaptığımız itirazlarımızı reddetmiş ve seçimin 2 Haziran tarihinde yeniden yapılmasına karar vermiştir. Bu antidemokratik kararı kınadığımız gibi, Pınarbaşı halkına ve adayımız Deniz Yağan’a güvenimiz tam olduğu için hiçbir ahlaksızlığa kapı aralamadan seçim hazırlıklarımızı hiç bırakmadan, seçim bölgemizi hiç terk etmeden çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. 

Gelinen süreç içerisinde görüyoruz ki her türlü ahlaksızlıklar demokrasiyle hiç örtüşmeyen kirli senaryolar siyasete dâhil edilmektedir. Siyaset bu insanlık dışı gelişmeleri özünde barındırmayan bir olgudur. Bu olgudan haberi olmayanlar yola varmak için her yol mubah sayanlar, siyasete yeni bir anlam yükleme gayretinden vazgeçmiyorlar. 

Önce Türk Demokrasisi için önemli bir Parti olan Milli Yol Partisi’nin adayını kendi lehlerine geri çektirdiler sonra ise yine Türk Demokrasisinde ciddi bir konuma sahip olan Büyük Birlik Partisi’nin adayına etki ettiler! 

Ne ahlaksız teklif ettiniz de adayları geri çektiniz? Bunu halka anlatmak zorundasınız ama halkın iradesine saygınız olmadığı için bu sorumuzu yanıtlamaya yüreğiniz yetmez. Milli Yol Partisi’nin kıymetli Genel Başkanı Remzi Çayır Pınarbaşı’da aday çıkaracaklarını açıklayarak demokrasiye sahip çıkmıştır.

Açıklamada Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’a sert sözlerle yüklenildi

Gelelim 5 yıldır kenti rezil bir şekilde yöneten ve hizmet eksikliğinden 31 Mart seçimlerinde basın yoluyla halka açık bir çalışma yürütemeden oyunu yüzde 63’den yüzde 38’e düşüren Memduh Büyükkılıç’a…

Kentin her yanından oluk oluk sorun akarken, bu sorunları çözme sözü vererek 31 Mart’ta yeniden seçilen ama hala söz verdiği projelerden her hangi birine start veremeyen Büyükkılıç, 5 yıllık başkanlığı döneminde 10 kez gitmediği Pınarbaşı’nı yol eyledi.

Kartal kavşağındaki trafik çilesini daha ne kadar görmezden geleceksin?

Sahabiye Kentsel Dönüşüm alanı 2. Etap projesi mağdurlarını daha ne kadar mağduriyetle yaşatacaksın?

Mahallelere aile kreşlerini ne zaman açacaksın?

Emekliye ne zaman maddi destek sunacaksın?

Açtığın lokanta ve restoranlardaki fiyatları ne zaman düşüreceksin?

Her yağmur yağdığında sokaklar göle dönerken alt yapı sorununu daha ne kadar görmezden geleceksin?

Belediyenin bizce bilinen 4 buçuk milyar değerindeki borcunu ne zaman ve nasıl ödeyeceksin?

Bu borç nasıl oluştu halka ne zaman bunun hesabını vereceksin?

2019’da başkan seçildiğinde belediyenin borcunu öğrenip istifa dilekçenle Ankara’nın yolunu tutup, seni ikna ettiklerinde 2024 seçiminde yeniden aday olmak için pastırma, sucuk ve mantı yüklü araçlarla nasıl oluyor da Ankara’dan haftalarca lobi faaliyeti yürüttün?

Biz biliyoruz ki senin ileriki bir zaman içinde sağlığını bahane ederek seni görevinden uzaklaştırmak istediklerinde bakalım yanında bugün mücadele ettiğini sahte dostların olacak mı?

Bütün Kayseri halkının duyduğu bu bilgiyi senin duymaman imkânsız 

Birde çıkıyorsun ilk meclis toplantısında, ‘Bizim oy kaybımız hizmet eksikliğinden kaynaklanmıyor’ gibi absürt bir çıkışa bulunuyorsun!

Kayseri nüfusunun her 10 kişisinden 3’ü yalnızca Pınarbaşı’da mesai harcaman için değil Kayseri geneline hizmet etmen için sana yetki verdi.  Peki, sen ne yapıyorsun?Belediye hizmet binasında başlaman gereken mesaine Pınarbaşı’da başlıyorsun!

Pınarbaşı halkının yaşadığı mahallelerde seçim öncesi ve sonrasına kadar yol, su, alt yapı, doğalgaz, ulaşım, okul, sağlık alanları eksikliği ayyuka çıkmış ama yapılmamıştır. Partimizin eleştirileri sonrası son 1 haftadır Büyükşehir’in bütün araçları bu saydığımız eksikleri yerine getirmek için yollara düşmüş. Bu güzel bir şey. Yıllardır hizmet alamayan Pınarbaşı halkı salt CHP kazanmasın diye hizmet almaya başlamıştır. 

Şimdi soruyoruz Büyükkılıç’a Pınarbaşı’nın sokaklarında gezerken ne hissediyorsun?
Halkın yüzü gülüyor mu? Halk size, ‘CHP kazandı neden kabul etmiyorsunuz’ dediğinde ne cevap veriyorsunuz? 2 Haziran’da yine CHP’ye oy vereceğini belirten halkı ikna için ne vaat ediyorsunuz?

Pınarbaşı’nın terminalini yıktınız yerine yenisini yapmayı beceremediniz. Halk seyahat etmek için bir terminal bulamazken, sokak sokak hangi mahallenin ulaşım aracı hangi sokakta olduğunu arıyor!

Bu yaptığınız tüm ahlaksızlıkları Pınarbaşı halkı net biçimde görüyor. Biz inanıyoruz ki Pınarbaşı’nın tertemiz ellerine sahip halkı yine halkın partisinde oy verecek ve Deniz Yağan’ı başkan olarak seçecektir. Sizde yaptığınız tüm çirkinlerinizle baş başa kalacak, nerede ne hata yaptığınız hiç düşünmeyeceksiniz.”