Büyükşehir Belediye Meclisi ilk kez bütün üyeleriyle toplandı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Haziran Ayı Meclis Toplantısı. Memduh Büyükkılıç başkanlığında ilk kez bütün üyelerin katılımıyla gerçekleştirildi. Detaylar Kayseri Olay'ın Kayseri haberinde.

Büyükşehir Belediye Meclisi ilk kez bütün üyeleriyle toplandı
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Kayseri Büyükşehir Belediyesi 2024 Yılı Haziran Ayı Meclis Toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç başkanlığında, Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi.

Büyükşehir Belediye Meclisi ilk kez bütün üyeleriyle toplandı

2 Haziran Pazar günü yapılan Pınarbaşı belediye başkanlığı seçimlerinin ardından Pınarbaşı belediye başkanı seçilen Deniz Yağan'nın yanı sıra Cumhuriyet Halk Partisinden İlkel Uğurlu ve Ayhan Küçüktaş ile Milliyetçi Hareket Partisinden Erdal Durmuş da Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi'ndeki görevlerine başladı. 

Gündem maddelerine geçmeden önce Başkan Büyükkılıç, meclise bu ay itibariyle katılan Pınarbaşı Belediye Başkanı Deniz Yağan ve meclis üyelerine hayırlı olsun temennisinde bulunarak, “Hoş geldiniz” dedi.

Büyükşehir Belediye Meclisi ilk kez bütün üyeleriyle toplandı

Büyükkılıç, ayrıca yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla tüm İslam âleminin bayramını kutlayarak, şöyle konuştu:

“Önümüzdeki hafta bayram, cumartesi arife, pazar günü de başlıyor. Şimdiden bayramınızı tebrik ediyoruz. Vatandaşlarımızdan sağlık ve ibadet yönünden dikkat edilmesi, duyarlılık gösterilmesi bağlamında belediyeler adına paylaşmak istiyorum. Özellikle bir hekim olarak atıkların rastgele yere atılmaması, belediyelerimizin dağıtacağı poşetlerde muhafaza edilmesini belirterek, sağlıklı bir şekilde ibadet mantığı içerisinde Cenab-ı Allah Kurban Bayramı’mızı idrak etmeyi, daha nice bayramlara erişmeyi şimdiden nasip etsin. Tüm meclisimiz adına İslam âleminin bayramını tebrik ediyorum.”

Büyükşehir Belediye Meclisi ilk kez bütün üyeleriyle toplandı

Mecliste 62 asıl, 25 ek olmak üzere toplam 87 gündem maddesi meclis üyelerince müzakere edilerek, karara bağlandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, “16 ilçe belediyemizi de bağrımıza basıyorum, buradan paylaşıyorum, üzerimize ne düşüyorsa her zaman yanındayız. İyi niyetli, yapıcı, şehrine katkı sağlayıcı açıklamalardan dolayı tüm meclis üyelerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

Gündem maddeleri ile ilgili meclis üyelerinin görüşlerinin alındığı meclis toplantısının ardından, Başkan Büyükkılıç, mecliste alınan kararların hayırlı olması temennisinde bulundu.