Büyükkılıç, üreticilerle buluştu

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Yemliha bölgesinde üreticilerle buluştu. Başkan Büyükkılıç burada önemli açıklamalarda bulundu. Detaylar Kayseri Olay'ın Kayseri haberinde.

Büyükkılıç, üreticilerle buluştu
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayseri’nin en önemli yöresel ürünlerinden olan Yamula Patlıcanı’nın yetiştirildiği Yemliha’yı ziyaret etti. Burada yöresel ürünler satan üreticiler ile bir araya gelen Başkan Memduh Büyükkılıç, kent merkezi ve ilçelerdeki yöresel değerlerin bilinmesinin hem şehre hem de ekonomiye önemli katkılar sağlayacağını ifade etti.

Büyükkılıç, üreticilerle buluştu

Öte yandan üreticiyi her zaman desteklediklerini dile getiren Başkan Büyükkılıç, Valilik ve Karayolları ile işbirliği halinde modern ve konforlu satış yerleri hazırladıklarını ve şehirlerarası karayolunda seyahat güvenliğini sağlamış olduklarını kaydetti. Başkan Büyükkılıç, şöyle konuştu :

“Kayseri-Ankara karayolu üzerinde Yemliha bölgesindeki üreticilerimizle bir araya geldim. Dünyaca ünlü Yamula Patlıcanın üretildiği ve yerinde satışının yapıldığı bölgede hem üreticilerimizi hem de yol güvenliğini düşünerek Valilik ve Karayolları ile işbirliği halinde modern ve konforlu satış yerleri hazırladık. Böylece, şehrimizin tarım değerine sahip çıkmış, üreticimizi korumuş ve şehirlerarası karayolunda seyahat güvenliğini sağlamış olacağız.”

Büyükkılıç, üreticilerle buluştu