'Bu kadar sıkıntıya rağmen çocuklarını okutmak için fedakârlık yapan velileri kutluyorum'

CHP Kayseri İl Başkanı Feyzullah Keskin yeni öğretim yılının başlaması dolayısıyla bir açıklama yaparak öğretmen ve öğrencilere başarılar diledi. Detaylar Kayseri Olay'ın, Kayseri haberinde.

'Bu kadar sıkıntıya rağmen çocuklarını okutmak için fedakârlık yapan velileri kutluyorum'
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

2023-2024 eğitim eğretim yılı için ilk ders zili çaldı. Heyecanla beklenen okullar açıldı. Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri İl Başkanı Feyzullah Keskin de yeni eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle bir açıklama yaptı. Kayseri’de 340 bin öğrencinin yeni bir heyecana başladığını söyleyen İl Başkanı Keskin “Başta Öğretmenlerimiz olmak üzere tüm öğrencilerimizin yeni öğretim yılını kutluyor hepsinin de bu ülke için Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılaplarına sahip çıkmalarını yürekten temenni ediyorum. Diliyorum ki her öğrenci önce Ülkesini ve Atasını düşünerek yeni öğretim yılına merhaba diyecektir” dedi.

Keskin sözlerini şöyle sürdürdü; “Evet bir öğretim yılına daha merhaba dediğimiz şu günlerde halkın çektiği sıkıntıyı bizi idare edenler görürde bir çözüm üretirler. Çünkü vatandaşlarımız alım gücünün düştüğü hatta sıfıra indiği şu günlerde yardım bekliyor. Bütçelerine bir katkı ümit ediyorlar. Bunu da yapacak olan elbette iş basındaki hükümettir. Halkımız çocuklarının beslenme çantasını bile hazırlayamıyor. Avrupa ülkeleri kendi ülkelerinin çocukları için milyar avroları gözden çıkartırken, bizim CHP’li belediyelerin eğitime verdiği desteği bizim hükümetin yardım etmediği gibi vergi yükü yüklemesi de çabasıdır.” 

Keskin son olarak, “Bu kadar sıkıntıya rağmen çocuklarını okutmak için bin bir fedakârlık yapan velileri kutluyor ve yeni dönemin öğrencilere başarı, velilerine de yüksek alım gücü getirmesini diliyorum.” ifadelerini kullandı.