Benli, “Sağlıkta şiddet haberleri almak istemiyoruz”

“Bu kişiler belli bir süre yattıktan sonra tekrar dışarıya çıkıyorlar”

11:28:49 | 2018-10-04

ŞEHİR HASTANESİNİN TAVANI ÇÖKTÜ MÜ?

Benli: Bize yansıyan bir durum yok, böyle şeyler efsane gibi dolaşıyor”

İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, İstanbul’da hastası tarafından öldürülen Doktor Fikret Hacıosman’dan sonra sağlıkta yaşanan şiddeti kınadı. 38 kent TV’ye özel açıklamalarda bulunan Benli, “Vahim bir olay”dedi. Benli öte yandan Şehir Hastanesinin tavanında çökme olduğu yönündeki iddiaları da yalanladı.

Son günlerde sağlıkta yaşanan şiddet konusunda İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, 38 Kent TV haber merkezine özel açıklamalar yaptı. İstanbul’da hastası tarafından öldürülen doktor olayını kınayan Benli, “Vahim bir olay. Bir daha bu şekilde haber almak istemiyoruz.”dedi. Benli: “ Vahim bir olay. Doktor Fikret Hacıosman psikiyatri uzmanıdır. Hastası tarafından darp edilerek öldürülüyor. Katlediliyor. İnşallah bu olay son olur. Bir daha bu şekilde haber almak istemiyoruz. Hekimler olarak, sağlık çalışanları olarak bizim işimiz insana hizmet etmektir. Bizim mesleğimizde görünmeyen kurallar vardır. Güven esası vardır. Bunların kaybolmaması gerekiyor. “dedi.

 

Sağlıkta şiddetin nedenlerinin ortaya konması gerektiğini dile getiren Benli, “Caydırıcı tedbirlerin alınması gerekiyor. “şeklinde konuştu. Sosyal medya üzerinden af konusuna da atıfta bulunan İl Sağlık Müdürü Benli, “Bu kişiler belli bir süre yattıktan sonra tekrar dışarıya çıkıyorlar. Tekrar buna benzer suçlar işleyebiliyorlar.”diye konuştu. Benli şunları söyledi: “ Af konusuna atıf değil de, belli bir süre yattıktan sonra tekrar dışarıya çıkıyorlar. Tekrar buna benzer suçlar işleyebiliyorlar. Buna benzer  olayları duyuyoruz. Bunu farklı bir platformda değerlendirmek gerekiyor. Bu olay bizim biraz alanımızın dışında. Cezaların caydırıcı olması gerektiğini düşünüyorum. Daha önce Gaziantep’te Ersin Arslan katledilmişti. Bu olay çok daha vahim bir durumdu. Bu tarz şeyler yaşanmamalı.”dedi.

Şehir Hastanesinin tavanında çökme olup olmadığı yönündeki soruyu da yanıtlayan Benli, “Bize yansıyan bir durum yok. Böyle şeyler efsane gibi dolaşıyor. Şaşırıyoruz biz.”dedi. Benli şöyle konuştu: “ Bize yansıyan bir durum yok. Böyle şeyleri efsane gibi dolaşıyor. Şaşırıyoruz biz. Şehir hastanesi yapılırken 9 şiddetindeki depreme dayanıklı şekilde yapılmış bir binadır. Sürekli farklı farklı olumsuz haberler üretiliyor. Hiç birinin gerçekle alakası yok. Şehir hastanesinde iyi bir ivme yakaladık. Bölge hastanesi olma özelliğimizle bunu net ortaya koymaya başladık. Kayseri’de şu anda 4 ile 5 bin arasında hasta sayımız arttı. İnsanlar daha mı çok hastalandı? Bunu altında şunu gördük ki, çevre illerden Ankara’ya giden hastalar Kayseri’ye dönmüş. Üniversite Hastanemizin hasta sayısı da arttı. Şehir hastanesinde 13 bin sayılarına ulaştık. Özellerde de hasta düşüşü olmadı. Kayseri bölgenin sağlık üssü olduğu gerçeğini ortaya koydu. Olumsuzlukların bize ulaşması için biz whatshaap hattı oluşturduk. Olumsuzlukta hatlarımızda bize bilgi versin anlık müdahale veriyoruz. Sağlık sektörü canlı organizma gibidir." dedi.
ETİKET :   Kayseri Sağlık Müdürü Son Dakika Ersin Arslan İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli şehir hastanesinin tavanı

Tümü