Beklenen buluşma gerçekleşti! Büyyükkılıç, Erdoğan ile tokalaştı

AK Parti'de yeniden aday olup olmayacağı merak konusu olan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, bugün Ankara'da bazı temaslarda bulundu. Büyükkılıç, beklenen buluşmayı da gerçekleştirdi. Detaylar Kayseri haber bülteninde.

Beklenen buluşma gerçekleşti! Büyyükkılıç, Erdoğan ile tokalaştı
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

AK Parti'de mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde yeniden aday gösterilecek mi? Bu sorunun cevabı merak ediliyor. Başkan Büyükkılıç, bugün Ankara'da bazı görüşmeler gerçekleştirdi. Büyükkılıç'ın, Cumhurbaşkanı ve aynı zamanda AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile de görüşmesi ve adaylığı konusunda görüş alması bekleniyordu. Beklenen buluşma gerçekleşti. Büyükkılıç, Erdoğan bir süre görüştü. 

Beklenen buluşma gerçekleşti! Büyyükkılıç, Erdoğan ile tokalaştı

Büyükkılıç: Kayseri'ye selamları var

Başkan Büyükkılıç, Erdoğan ile tokalaştı. Tokalaşmanın ardından da açıklama yaptı. Büyükkılıç, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada "Yerel Yönetimler ve İl Başkanları Toplantısına katılmak üzere Ankara’dayız. Gazi meclisimizde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile görüştük. Sayın Cumhurbaşkanımızın Kayserili hemşerilerimize selamları var." dedi. Kayseri'de Büyükkılıç'ın yeniden aday gösterilip gösteirlmeyeceğ merak konusu oldu. Kulislerde Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu'nun da Büyükşehir için aday gösterilebileceği konuşuluyor. 

Beklenen buluşma gerçekleşti! Büyyükkılıç, Erdoğan ile tokalaştı

Büyükşehir'den açıklama

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de Büyükkılıç'ın Erdoğan ile görüşmesinin ardından basın kuruluşlarına gönderdiği haber metninde şu ifadeleri kullandı:  Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görüştü. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hitaplarını gerçekleştirdiği AK Parti Grup Toplantısı’na da katılan Başkan Büyükkılıç, "Sayın Cumhurbaşkanımızın Kayserili hemşehrilerimize selamları var” dedi. Yerel Yönetimler ve İl Başkanları Toplantısı'na katılmak üzere Ankara’ya giden Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, TBMM’de AK Parti Grup Toplantısı öncesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü.  Daha sonra AK Parti’nin TBMM’deki grup toplantısına katılan Büyükkılıç, partililerle birlikte Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hitaplarını dinledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesinde Kayserililerin selam ve sevgilerini de Erdoğan’a ileten Büyükkılıç, “Yerel Yönetimler ve İl Başkanları Toplantısı'na katılmak üzere Ankara’dayız. Gazi meclisimizde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile görüştük. Sayın Cumhurbaşkanımızın Kayserili hemşehrilerimize selamları var” dedi.

Beklenen buluşma gerçekleşti! Büyyükkılıç, Erdoğan ile tokalaştı

Memduh Büyükkılıç kimdir?

70 yaşında olan Başkan Memduh Büyükkılıç, 25 Ekim 1953 tarihinde Kayseri/Develi'de (Şıhlı) doğdu. Kayseri İmam Hatip Okulu ve Bornova Suphi Koyuncuoğlu Lisesi'nden mezun oldu.

Yükseköğrenimini Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tamamladı. Nöroloji dalında uzmanlığını aldı. Niğde Devlet Hastanesi ve Kayseri SSK Hastanesi'nde uzman hekim olarak görev yaptı. Askerliğini Kıbrıs Girne Asker Hastanesi'nde Tabip Teğmen olarak tamamladı. Değişik sivil toplum örgütlerinde (İzmir MTTB, Hekimler Birliği Vakfı, Milli Gençlik Vakfı v.b.) yöneticilik ve başkanlık yaptı.

Aktif siyasete 1993 yılında Refah Partisi İl Başkanı olarak girdi. 1995 yılında yapılan genel seçimlerde 20. Dönem Kayseri Milletvekili seçildi. 1999 yılında FP'den Melikgazi Belediye Başkanı olarak seçilen Dr. Memduh Büyükkılıç, 2004, 2009 ve 2014 yıllarında AK Parti'den belediye başkanı seçildi. 31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerde AK Parti'den Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilen Büyükkılıç, evli ve üç çocuk babasıdır.