Başkan Cabbar’dan Develi’ye 2 fakülte müjdesi

Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar Erciyes Üniversitesi ile protokol gerçekleştirdiklerini Seyrani Ziraat Fakültesi Seyrani Kampusunu Erciyes Üniversitesi’ne devredip onun karşılığında da Sosyal Beşeri Bilimler ve eski ilahiyat fakültesi dediğimiz İslami İlimler Fakültesini bünyemize kattık” dedi. Cabbar, MHP Develi Teşkilatının ekonomik sıkıntı sebebiyle Saray halı çalışanlarının çocukları için başlattıkları kampanyayı olumlu bulduklarını ellerinden gelen katkıyı koymaya hazır olduklarını da söyledi .

13:13:00 | 2018-10-05

Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar  Erciyes Üniversitesi ile  protokol gerçekleştirdiklerini  belirerek şu bilgileri verdi: “Bizler Seyrani Kampüsü olarak, Ziraat Fakültesini bünyemizde barındırıyorduk. Biliyorsunuz Kayseri’de üniversite ikiye bölündü.  Erciyes Üniversitesi ve Kayseri Üniversitesi adı altında bir üniversitemiz daha ortaya çıktı. Dolayısıyla Seyrani Kampusumuzda Kayseri Üniversitesi’nin içinde kaldı. Bizler bu Ziraat Fakültesini Erciyes Üniversitesine vererek, onun karşılığında da Sosyal Beşeri Bilimler ve eski ilahiyat fakültesi dediğimiz İslami İlimler Fakültesini bünyemize katmış olduk. Dolayısıyla Seyrani Kampusumuzun daha canlı, daha enerjik ve rantabl olması yönünde de bir adım atmış olduk. İnşallah eğitim hayatına başladığı zaman, bu iki fakültemiz hem öğrenci sayımızın artması, hem de bu kampusumuzun gelişmesi konusunda Develimize çok büyük ivme katacağı kanısındayım. İlçemize hayırlı olsun”

 

“ SARAY HALI ÇALIŞANLARINA DESTEK VERMEYE HAZIRIZ”

Saray Halı çalışanlarının ekonomik sıkıntı yüzünden yaşadıkları zorluğa ilişkin olarak MHP Develi İlçe Başkanı Ali Kabak ve yönetimi tarafından başlatılan kırtasiye kampanyasına ilişkin olarak bizler de bu kardeşlerimize elimizden gelen desteği veririz diyen Develi Belediye Başkanı Cabbar şunları söyledi: “Saray Halı öncelikle bizim göz bebeğimiz. Kuranlardan şuana kadar işletmeyi ayakta tutması için gayret edenlerden Allah razı olsun. Çünkü bizim Develimizin can damarı. Ama son zamanlarda ülkemizdeki ekonomik sıkıntılardan dolayı maalesef Saray Halıda da bir sıkıntı oluştu. Tabi oradakiler bizim kardeşlerimiz, hemşerilerimiz. Bizler zaten bu süreç başladığından itibaren bu kardeşlerimizle iletişimde olup elimizden geldiği kadar ihtiyaçları noktasında, yapabileceklerimiz noktasında istişareli bir şekilde desteklerimizi veriyoruz, vermeye de devam ediyoruz”

Haber: Güler Ruhsar AKTAŞ
ETİKET :   Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar Seyrani Ziraat Fakültesi Seyrani Kampusunu Erciyes Üniversitesi Kayseri

Tümü