Başkan bakın kimi dinlemiş!

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın TÜGVA Kayseri Şubesi tarafından düzenlenen 'Davamız Kudüs' konulu konferansa katıldığını duyurdu. Detaylar Kayseri Olay Gazetesi olarak hazırladığımız Kayseri haber bültenimizde...

Başkan bakın kimi dinlemiş!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Başkan Yalçın Türkiye Gençlik Vakfı Kayseri Şubesi tarafından düzenlenen 'Davamız Kudüs' konulu konferansa katıldığını duyurdu. Başkan Yalçın katılım gösterdiği konferansı X hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile duyurdu.

Başkan Yalçın, "TÜGVA Kayseri Şubesi tarafından düzenlenen 'Davamız Kudüs' konulu konferansta Dr. İhsan Şenocak Hoca'dan Filistin meselesini dinledik. Programda emeği geçenlere ve salonu dolduran hemşehrilerimize teşekkür ediyorum." dedi.

Başkan bakın kimi dinlemiş!

İhsan Şenocak kimdir?

İlkokulu bitirmesinin hemen ardından hafız olarak camilerde görev aldı. Eğitimini 1994 yılında Samsun İmam Hatip Lisesi ile ardından gittiği Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde 1999 yılında tamamladı. 2004 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi İslâm Hukuku Anabilim Dalında “İslâm Hukuku’nda Taklit” konulu teziyle yüksek lisans yaptı. Aynı fakültede “İslâm Hukuku’nda Örfün Hükümlere Etkisi” adlı tezini tamamlayarak doktor oldu. Diyanet İşleri Başkanlığı'nda çeşitli görevlerde bulundu. Çeşitli kanallarda TV programları yapan İhsan Şenocak son olarak kısa adı İFAM olan İlmi ve Fikri Araştırmalar Merkezi'ni kurdu ve burada tefsir, hadis, fıkıh, akâid, usûl, mantık dersleri vermeye başladı.