Bakan Özhaseki: Yetkililerimizin uyarılarına bütünüyle uyun!

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki yurt genelinde beklenen yağışlığı havaya karşı uyardı. Detaylar Kayseri Olay Gazetesi olarak hazırladığımız Kayseri haber bültenimizde...

Bakan Özhaseki: Yetkililerimizin uyarılarına bütünüyle uyun!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Bakan Özhaseki sosyal medya hesabı üzerinden yurt genelinde beklenen yağışlı havaya karşı vatandaşları meteorolojinin uyarılarına bütünüyle uyulması konusunda uyardı. Bakan Özhaseki yayımladığı metinde: "Ülkemiz genelinde yağışlı havalar etkili olmaya başladı. Barajlarımıza can verecek yağmur suyuna ihtiyacımız var. Ancak yoğun yağışlarla birlikte olumsuz bir durumla karşılaşmamak için Meteoroloji Genel Müdürlüğümüzce yapılan hava tahmin raporuna, yetkililerimizin uyarılarına bütünüyle uyulmasını vatandaşlarımızdan istirham ediyorum.

Meteoroloji Genel Müdürlüğümüzün son hava tahmin raporu;

Doğu Akdeniz'de beklenen gök gürültülü sağanak yağışların dün akşam saatlerinden itibaren bugün gece saatlerine kadar; Adana, Osmaniye ve Hatay çevrelerinde kuvvetli ve çok kuvvetli, Adana'nın güneydoğusu, Osmaniye'nin güneyi, Hatay'ın kuzey ve kıyı kesimlerinde şiddetli olacağı tahmin edilmektedir.

Bugün, Ekim ayının ilk gününde ise; Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın, Kastamonu, Karabük, Çankırı, Ordu, Çorum, Amasya, Tokat, Yozgat, Kırıkkale, Sivas, Kayseri, Kırşehir, Nevşehir, Erzincan, Tunceli, Elazığ, Bingöl, Batman ve Siirt çevreleri ile Ankara’nın kuzey ve doğusu, Sinop’un iç kesimleri, Diyarbakır'ın ve Malatya'nın kuzeyi ile Şırnak'ın batısında kuvvetli, 
Samsun, Giresun, Trabzon ve Rize çevreleri ile Artvin'in kıyı kesimlerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklenmektedir." ifadelerine yer verdi.