Bakan Özhaseki: Söz verdik sözümüzü tutuyoruz

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremden etkilenen illerde yapılan sağlam ve güvenli konutlarının yakın zamanda vatandaşlara teslim edileceğini bildirerek, 'Söz verdik, sözümüzü tutuyoruz' dedi. Ayrıntılar Kayseri Olay Gazetesi olarak hazırladığımız haber bülteninde…

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Bakan  Özhaseki: Söz verdik sözümüzü tutuyoruz
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerden etkilenen illerde yapımına başlanan yeni, sağlam ve güvenli konutların inşaatının hızla yükseldiğini söyledi.

Bakan  Özhaseki: Söz verdik sözümüzü tutuyoruz

6 Şubat’tan bu yana deprem bölgesinde kaydedilen ilerlemeye dikkat çeken Bakan Özhaseki, resmi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Söz verdik, sözümüzü tutuyoruz. Deprem bölgesinde yapımına başladığımız konutlarımız hızla yükseliyor. Sağlam ve güvenli yuvalarımızın teslimine inşallah Kasım-Aralık aylarında başlıyoruz” ifadelerine yer verdi. 

Bakan  Özhaseki: Söz verdik sözümüzü tutuyoruz

200 BİN KONUT VE KÖY EVİNİN İNŞAATI YÜKSELİYOR
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Emlak KonutGYO ve Yapı İşleri Genel Müdürlüğü eliyle afet bölgesinde hayatın normale dönmesi için gece gündüz çalışmalarını sürdürüyor. Şehir merkezlerinde TOKİ tarafından fay kırıklarına uzak, sıvılaşma riskinin olmadığı sağlam zeminlerde depreme dayanıklı konutlar inşa edilirken, kırsal bölgelerde ise Yapı İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yöresel ihtiyaçları karşılayacak şekilde sağlam köy evleri yapılıyor. Şu ana kadar deprem bölgesinde inşaatına başlanılan 200 bini aşkın konut ve köy evinin yapımı aralıksız devam ediyor. Deprem bölgesinde toplamda 680 bin konut ve köy evi ile 170 bin iş yeri, ahır ve depo olmak üzere 850 bin bağımsız birim inşa edilecek. 
Deprem bölgesinde ihtiyaca göre belirlenen konut ve köy evi sayısı ise şu şekilde:
Bakan  Özhaseki: Söz verdik sözümüzü tutuyoruz