Avukat başkanlar X'te karşı karşıya geldi

Zafer Partisi İl Başkanı Avukat Hacı Ali Demirkaya'nın gözaltına alınmasının ardından Milliyetçi Hareket Partisi Melikgazi İlçe Başkanı Avukat Enes Ertuğrul Kalın'ın Emniyet Genel Müdürlüğü'nü sosyal medyadan tebrik etmesi iki başkanı karşı karşıya getirdi. Ayrıntılar Kayseri Olay Gazetesi olarak hazırladığımız haber bülteninde…

Avukat başkanlar X'te karşı karşıya geldi
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma ile ilgili olarak Zafer Partisi İl Başkanı Avukat Ali Demirkaya’nın evine çilingirler ile girilmiş, gözaltına alınan Demirkaya Ankara’ya sevk edilmişti. Demirkaya’nın gözaltına alınmasının ardından kendisi de avukat olan Milliyetçi Hareket Partisi Melikgazi İlçe Başkanı Enes Ertuğrul Kalın, X sosyal medya hesabından Emniyet Genel Müdürlüğü’nü tebrik ederek, “Kendi kişisel hesaplarından 15-20 beğeniden fazla etkileşim alamayan ama her imkanda Milliyetçi Hareket Partisi ve ilçe teşkilatımıza, Zafer Partisi kurumsal hesaplarından saldıran H.A.D.  ‘halkı kin ve düşmanlığa sevk etmek’ suçlamısyla gözaltına alınmış. Tebrikler @EmniyetGM” paylaşımı yapmıştı. 
Serbest bırakılan Demirkaya, Kalın’ın söz konusu paylaşımını alıntılayarak, “Olur da bir gün hukuk size ve sizin gibilere de lazım olursa o gün geldiğinde de savunacağımız tek şey sadece hukuk olacak! Bu süreçte en büyük tebriği size hediye ediyorum meslektaş(!)ım. Gün ola...” paylaşımını yaptı. 
Demirkaya’nın bu paylaşımının alıntılayan MHP Melikgazi İlçe Başkanı Kalın, sosyal medyadan bu kez, “Hukuk bana lazım olduğunda sen ve senin gibilerinin savunmasına ihtiyacım olmayacak.  Sen ve senin gibiler, hukuk, siyaset, memleket, hükümet, millet kelamlarını bir kenara bırakarak. Anonim hesaplardan kabadayılık yapmaya devam etmeli. O sebepten işine bak Hacı Ali.” İfadeleriyle Demirkaya’ya yanıt verdi.