Ataman'dan, Nergis tepkisi: Sonra da bizlere milliyetçilik dersi vermeye kalkıyorlar!

İYİ Parti'den, AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Nergis'e, terörist Osman Öcalan ile ilgili yaptığı açıklamalar nedeniyle tepki geldi.

Ataman'dan, Nergis tepkisi: Sonra da bizlere milliyetçilik dersi vermeye kalkıyorlar!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

İYİ Parti Kayseri İl Başkanı Sebati Ataman, terörist Osman Öcalan ile ilgili olarak, “Osman Öcalan benim için Türkiye Cumhuriyeti’nin vatandaşıdır. Öyle bir talebi var ise buraya gömülebilir. Ben bunda bir sakınca görmüyorum” diyen AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Nergis’e tepki gösterdi. Ataman, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: Gündeme şehrimizin sorunlarıyla değil de yaptığı gaflarla gelmeyi adet edinen AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Atçı Nergis çıktığı bir televizyon programında  “Bu konuyu devletin yetkili kurumları değerlendirir. Osman Öcalan benim için Türkiye Cumhuriyeti’nin vatandaşıdır. Öyle bir talebi var ise buraya gömülebilir. Ben bunda bir sakınca görmüyorum.” demiş.  Ne hazindir ki bir milletvekili bir terörist başının Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığından çıkarıldığını bile bilmiyor ve bir terörist başına fütursuzca ‘’Benim için Türkiye Cumhuriyeti’nin vatandaşıdır.’’ cümlesini kurabiliyor. Sonra da bizlere ahlak dersi, milliyetçilik dersi vermeye kalkıyorlar. Soruyorum sizlere; Mehmetçiğin kanı ellerinden damlayanlara ‘’Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıdır.’’ diyenler hakkında da fezleke hazırlayacak mısınız? Merak ile bekliyoruz...

YOKUŞ: TERÖRÖSTİ UTANMADAN DEVLETİN TRT’SİNE ÇIKARANLAR, ELBETTE BU SÖZÜ DE SÖYLERLER. ŞAŞIRMADIK

İYİ Parti Konya  Milletvekili Fahrettin Yokuş, Nergis’e tepki göstererek, “Bu söze şaşırmadık. AKP'li milletvekilinden canlı yayında skandal açıklama. 74 askerimizin katili Osman Öcalan için ‘Türkiye'de gömülebilir’ dedi. Bu bölücü katili Yenilenen İstanbul seçimleri öncesi utanmadan Devletin TRT’sine çıkaranlar, elbette bu sözü de söylerler. Şaşırmadık” dedi.

                                                                                                                                                                         

Bakmadan Geçme