AFAD Kayserilileri uyardı!

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Kayserili vatandaşları hangi konuda uyardı? Detaylar Kayseri Olay haber merkezince derlediğimiz Kayseri haber bülteninde.

AFAD Kayserilileri uyardı!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Meteoroloji Genel Müdürlüğü İç Anadolu Bölgesi’nde beklenen sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağış beklendiği paylaşımında bulunmuştu. Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü de konuya ilişkin açıklanma yaparak, vatandaşları uyardı. Açıklamada, "Cumartesi akşam saatlerinden sonra ve Pazar günü gece ilk saatlerde beklenen yağışların, il genelinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgâr ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir. Cumartesi günü öğle saatlerinden sonra beklenen rüzgârın güneyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) ve kısa süreli fırtına (70-90 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (Soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler, çatı uçması, ağaç devrilmesi, ulaşımda aksamalar) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir." ifadelerine yer verildi.

AFAD Kayserilileri uyardı!

Kayserililere bir uyarıda Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’ndan  (AFAD) geldi. AFAD telefonlara bilgilendirme mesajı gönderdi. Mesajda, “Meteorolojiye göre Kayseri'de yarın sağanak yağış ve tam fırtına bekleniyor. Sel,yıldırım,su baskını,çatı uçması,ulaşımda aksamalara karşı tedbirli olun.” denildi.

AFAD Kayserilileri uyardı!