Acı haber: 2 şehit

Havalandıktan sonra Gaziantep'in Nurdağı ilçesi kırsal Kartal Mahallesi'nde kaza kırıma uğrayan polis helikopterindeki 2 pilot şehit olurken, 1 teknisyen ise yaralandı. Detaylar Kayseri haber bülteninde.

Acı haber: 2 şehit
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Hatay Havalimanı’ndan havalanan Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Daire Başkanlığı envanterine kayıtlı EM 708 kuyruk numaralı helikopter, Gaziantep’in Nurdağı ilçesi Kartal Köyü mevkiinde kaza kırıma uğradı. En son saat 22.49’da Birleştirilmiş Hava Harekat Merkezinin temas ettiği helikopterde bulunan 2 pilot şehit olurken, 1 teknisyen ise yaralandı.

Acı haber: 2 şehit

İHA'nın haberine göre, Kaza sonra olay yerine çok sayıda sağlık, itfaiye, AFAD, UMKE, polis ve asker sevk edildi. Olay yerine ulaşan ekipler, çevrede geniş güvenlik önlemi aldı. Sağlık ekipleri ise kazada yaralanan teknisyeni ilk müdahalenin ardından ambulansla hastaneye kaldırdı.

Acı haber: 2 şehit

Diğer yandan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, olayın ardından yaptığı açıklamada, 'Milletimizin başı sağ olsun' dedi. Acı haberi sosyal medya hesabından veren Bakan Ali Yerlikaya, şu ifadeleri kullandı: Bu akşam Gaziantep Havalimanına gitmek için Hatay Havalimanından havalanan Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Daire Başkanlığı envanterine kayıtlı EM 708 kuyruk numaralı helikopterimiz, Gaziantep'in Nurdağı ilçesi Kartal Köyü mevkiinde kaza kırıma uğramıştır. En son saat 22.49'da Birleştirilmiş Hava Harekat Merkezinin temas ettiği helikopterimizde bulunan 2 pilotumuz şehit olmuş, teknisyenimiz yaralanmıştır. Kahraman pilotlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine, Aziz Milletimize ve Emniyet Teşkilatımıza başsağlığı diliyorum. Şehitlerimizin makamı âli olsun.
Yaralı polisimize acil şifalar diliyorum.

Acı haber: 2 şehit

Kayseri İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk de hayatını kaybeden Şehitler için başsağlığı mesajı yayımladı. Karabörk: "3 Şubat 2024 tarihinde Havacılık Daire Başkanlığı kadrosunda görevli Pilot Emniyet Amiri Cemil Gülen ve Sözleşmeli Pilot Levent Öztürk, bulundukları helikopterin Gaziantep Nurdağı bölgesinde kırıma uğraması sonucu şehit olmuşlardır. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı ve sabırlar dilerim." dedi.

Acı haber: 2 şehit