Dövdüğü görüntüler ortaya çıktı! Mahkemede 'Yok artık' dedirten savunma

Köpeğe eziyet ettiği görüntüleri sosyal medyadan yayınlanan kişinin mahkemede yaptığı savunma duyanlara 'Yok artık' dedirtti. Detaylar Kayseri haber bülteninde.

Dövdüğü görüntüler ortaya çıktı! Mahkemede 'Yok artık' dedirten savunma

Köpeğe eziyet ettiği görüntüleri sosyal medyadan yayınlanan ve Kayseri'de de hayvanseverlerin tepkisine neden olan şahsın mahkemede yaptığı savunma 'Yok arttık' dedirtti. Köpeğe eziyet eden kişinin Afgan uyruklu olduğu ortaya çıktı.

Sosyal medya üzerinden köpeği dövdüğü görüntülerin yayınlanmasının ardından harekete geçen Kırşehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ve Siber Suçlarla Mücadele ile Hayvan Durum İzleme (HAYDİ) ekipleri şüpheli Gholami Aslan’ı ikametinde yakaladı. Emniyette ifadesi alındıktan sonra adli mercilere sevk edilen şüphelinin yayınlanan görüntülerde köpeğe tokat attığı ve boğazını sıktığı görüldü.

Çaldığı köpeği dövdüğü görüntüleri sahibine gönderdiği ileri sürülen Karim Gholami Aslan, çıkarıldığı Sulh Ceza Mahkemesindeki savunmasında, "Hayvanları sevmeyen insanları sevemez, köpeklerim var eziyet etmedim" dedi. Afganistan uyruklu Karim Gholami Aslan mahkemedeki savunmasının ardından adli kontrol şartlarıyla serbest bırakıldı. Ortaya çıkan görüntülerin ardından Kayseri'de de hayvanseverler tepki gösterdi.