Ziraat Odası, Oda'ya ait traktörü bakın neden satılığa çıkarmış!

Kayseri'de Başkanlığını, aynı zamanda Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı da olan Abdulkadir Güneş'in yaptığı Kocasinan Ziraat Odası, mülkiyeti odaya ait olan traktörü satılığa çıkardı. Bu durum akıllarda soru işaretleri bıraktı. Traktörün neden satılığa çıkarıldığı merak edilirken, konuyla ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Detaylar Kayseri Olay Haber Merkezinde hazırladığımız Kayseri Haber bülteninde. İşte traktörün satışa çıkarılma nedeni...

Ziraat Odası, Oda'ya ait traktörü bakın neden satılığa çıkarmış!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Mülkiyeti Kocasinan Ziraat Odası'na ait traktör satılığa çıkarıldı. Traktör ihale ile satılacak.  5 Haziran Pazartesi günü yapılacak ihale ile satışa çıkacak olan traktörün tahmin edilen bedeli 900.000,00 TL. olarak açıklandı. 
Traktörün şu an Akin Mahallesi’ndeki Oda otoparkında olduğu belirtildi. Tekliflerin 05.06.2023 günü saat 11:00’a kadar Odadan elden verilebileceği gibi, iadeli taahhütlü posta ile de gönderilebileceği dile getirildi.
Ziraat Odası, Oda'ya ait traktörü bakın neden satılığa çıkarmış!Kocasinan Ziraat Odası’ndan yapılan açıklamada, “Odamız adına kayıtlı ve Oda hizmetlerinde kullanılan 38 ZN 491 plakalı 2012 model  CASE IH Maxxum 4x4 110 Beygir Traktör 05.06.2023 tarihinde ihale yoluyla satılacaktır” denildi. Odanın traktörü neden satışa çıkardığı merak konusu oldu. 

TRAKTÖRÜLERİ KULLANACAK İŞÇİ SIKINTISI VAR MI?
Diğer yandan odaya ait satışa çıkarılan traktörün dışında bir traktörün daha olduğu ve traktörleri kullanan işçilerin de emekli olmalarında kaynaklı şoför sıkıntısı yaşandığı iddiaları da ortaya atılmıştı. Traktörlerin işçi bulunamamasından kaynaklı boşta durduğu da yine oda çevrelerince dillendiriliyordu. Traktörlerin “ağır iş olması” nedeniyle şoför bulunamaması ve boşta durduklarına dair iddialar konuşulurken konuyla ilgili beklenen açıklama geldi. 
GÜNEŞ’TEN TRAKTÖR SATIŞI İLE İLGİLİ BEKLENEN AÇIKLAMA GELDİ
Kayseri’de merak konusu olan traktör satışıyla ilgili açıklama yapan Kocasinan Ziraat Odası Başkanı Abdülkadir Güneş'den beklenen açıklama geldi. Güneş, kamuoyunda merak edilen konuya açıklık getirdi. Güneş, “10 bin saati geçtiği ve yeni traktör alınacağı için traktörü satma kararı aldık. Herkese açık ihaleyle Pazartesi günü traktörü satacağız” ifadelerini kullandı. 
Ziraat Odası, Oda'ya ait traktörü bakın neden satılığa çıkarmış!BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ DE ODALARA TRAKTÖR TESLİM ETMİŞTİ!
Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından da bir süre önce çiftçilerin kullanımına sunmak amacıyla Ziraat Odalarına traktör teslim edilmişti. Önceki yıl yapılan törende Kocasinan, Melikgazi, Özvatan, Sarıoğlan, Develi ve Felahiye ilçelerindeki çiftçilerin kullanımına sunmak üzere 6 traktörü ilçe ziraat odalarına teslim edildi.
Büyükşehir Belediyesi, daha önce de çiftçilerin kullanımı için, Yahyalı, Sarız, Bünyan, Akkışla ve Yeşilhisar İlçe Ziraat Odaları’na da 5 traktör teslim etmişti. Böylelikle odalara toplamda 11  traktör teslim edilmişti. Bu traktörlerin toplam maliyeti  de iki yıl önce  4 milyon 125 bin TL olarak açıklanmıştı. 
Ziraat Odası, Oda'ya ait traktörü bakın neden satılığa çıkarmış!