Zam pompaya yansıdı!

Kayserili LPG'li araç sahiplerini de yakından ilgilendiren akaryakıt gruplarından LPG'nin litre fiyatına bir zam daha geldi. Detaylar Kayseri Olay Gazetesi olarak hazırladığımız Kayseri haber bültenimizde

Zam pompaya yansıdı!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Kayserili LPG'li araç sahiplerini de yakından ilgilendiren akaryakıt gruplarından LPG'nin litre fiyatına bir zam daha geldi. 2 Ağustos tarihinde gelen zam ile litre fiyatı 14 TL 05 kuruş olan LPG, 16 TL 12 kuruş seviyesine ilerlemişti. Zam pompaya yansıdı!Zam tutarı 2 TL 07 kuruş olarak kaydedilmişti. Bir zam da bugün geldi. 5 Ağustos Salı saat: 00.01 tarihinde yansıyan zam ile beraber litre fiyatı 16 TL 12 kuruş olan LPG 17 TL 45 kuruş seviyesine ilerledi. Zam tutarı 1 TL 33 kuruş olarak yansıdı.Zam pompaya yansıdı!LPG fiyatını Dolar ve Euro kurundaki artış da etkiliyor. 

Fiyatlar ise rafineri uzaklıkları ve kâr marjlarına göre bayiler, iller ve ilçeler arasında farklılık gösterebiliyor.

Brent petrol nedir?

Kuzey Denizi'nden 1960 yıllarında çıkarılmaya başlanan bir ham petrol karışımıdır. Hafif, tatlı bir ham petrol çeşidi olarak kabul edilir. Ham petrol ise, yeryüzünden çıkarılan ve rafine edilerek petrol ürünlerine dönüştürülen doğal bir kaynaktır. Brent petrol ise fiyatı 88.55 Dolar’dan işlem görüyor.