Zam geliyor!

Kayserili araç sahiplerini de yakından ilgilendiren akaryakıt gruplarından benzine zam geliyor. Detaylar Kayseri Olay Gazetesi olarak hazırladığımız Kayseri haber bültenimizde...

Zam geliyor!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Kayserili araç sahiplerini de yakından ilgilendiren akaryakıt gruplarından benzine zam geliyor. Sektör kaynaklarından edinilen bilgiye göre benzinin litre fiyatına 14 Eylül Perşembe 00.01 itibari ile 1 TL 61 kuruş zam bekleniyor. Zam geliyor!Benzin fiyatlarındaki son durum hakkında görüşlerini aldığımız Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası Kayseri Bölge Başkanı İbrahim Polat, Kayseri Olay Haber Merkezine yaptığı açıklamada: "Brent petroldeki ve Dolar/TL kurundaki yükseliş sebebiyle benzinde 14 Eylül Perşembe gününden geçerli olmak üzere 1TL 61 kuruş fiyat artışı bekliyoruz.” dedi.

Fiyatlar ise rafineri uzaklıkları ve kâr marjlarına göre bayiler, iller ve ilçeler arasında farklılık gösterebiliyor.

Brent petrol nedir?

Kuzey Denizi'nden 1960 yıllarında çıkarılmaya başlanan bir ham petrol karışımıdır. Hafif, tatlı bir ham petrol çeşidi olarak kabul edilir. Ham petrol ise, yeryüzünden çıkarılan ve rafine edilerek petrol ürünlerine dönüştürülen doğal bir kaynaktır. Brent petrol ise fiyatı 92,06 Dolar’dan işlem görüyor.