Zafer Partisi Talas Belediye Başkan Adayının vaatleri

Zafer Partisi Talas Belediye Başkan Adayı Avukat Abdullah Dökmeci Belediye Başkanı seçilmesi halinde faaliyete geçirmeyi planladığı projeleri anlattı. Detaylar Kayseri Olay'ın Kayseri haberinde

Zafer Partisi Talas Belediye Başkan Adayının vaatleri
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Zafer Partisi Talas Belediye Başkan Adayı Avukat Abdullah Dökmeci Belediye Başkanı seçilmesi halinde faaliyete geçirmeyi planladığı projelerini anlattı. Dökmeci yaklaşan yerel seçimlere ilişkin açıklamalarda bulundu.

Başkan Adayı Dökmeci: "Öncelikle parti politikamız olan geçici sığınmacı ve kaçaklar konusunda çok net ve kararlı uygulamalarımız olacak, öncelik hep Türk Milleti’nin olacaktır. Bu yola çıkarken parolamızın Türk Devletini Türk Milleti’ne geri vermek olduğu düşünüldüğünde, bunun yerel uzantısı olarak da belediyelerimizi kaçak ve sığınmacılara hizmet için değil Türk Milleti’nin hizmeti için dizayn edeceğiz. Bu bağlamda sığınmacı ve kaçaklara iş yeri açma ruhsatı verilmeyecek, açılmış olan iş yerleri hukuka uygun bir şekilde denetlenecek hukuka uygun olmayanlar kapatılacak bu kişilere kesinlikle belediye bütçesinden ayni ve nakdi yardımlar yapılmayacaktır. Talas’ı Kayseri’de bilim ve kültür merkezi haline getirmeyi düşünüyoruz. Talas gibi gençliğe hitap eden gençlerin yoğun olarak yaşadığı tarihi bir ilçede tiyatro ve sinema salonu olmaması, konservatuar bulunmaması, bilim merkezi olmaması, bu aktivitelerin ve bilimsel çalışmaların yapıldığı alanların sadece üniversitelere bırakılması belediyenin en büyük eksiklerindendir. Bizler büyük ve çok işlevli kültür ve bilim merkezleri kurarak hem bilimsel faaliyetlerin gelişmesine hem de kültürel etkinliklerin çoğalmasını sağlayacağız." dedi.

Dökmeci Zafer Partisi ile nasıl tanıştığını açıkladı. Dökmeci yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: "Sayın genel başkanımız Ümit Özdağ'ı ise MHP yıllarından itibaren takip etmekteydim. Böylesine yetkin bir genel başkanın olduğu, Türk Milliyetçiliği’nin korkmadan, çekinmeden, pazarlık konusu etmeden haykırıldığı Zafer Partisi’ne katılmak için de hiç tereddüt etmedim. Bunun üzerine 2022 Yılı itibari ile Zafer Partisi’ne üye oldum. Ardından Kocasinan İlçe Başkan Yardımcılığı ve Seçim
İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı yaptım 31 Mart 2024 yerel seçimlerine ise genel merkezimizin ve il başkanımızın teveccühleri ile Talas Belediye Başkan Adaylığı’na uygun görüldüm."

Avukat Abdullah Dökmeci kimdir?

1993 yılında dünyaya gelen Dökmeci ilk ve orta öğrenimini Kayseri'de, lisans eğitimini ise Eskişehir Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladı. Dökmeci halıhazırda Kayseri Barosu'na kayıtlı olarak Avukatlık mesleğini icra etmektedir.