Yücel'den sert tepki: Siz, bizlerin sinir uçlarıyla oynuyorsunuz!

İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili Kazım Yücel, Erciyes Üniversitesi'nin tabelasından kaldırılan T.C. ibaresine dikkat çekerek, 'Siz bizlerin sinir uçlarıyla oynuyorsunuz' dedi ve tepkisini dile getirdi.

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Yücel'den sert tepki: Siz, bizlerin sinir uçlarıyla oynuyorsunuz!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Kayseri Erciyes Üniversitesi’nin (ERÜ) Sabancı Kültür Merkezi tarafındaki yenilenen giriş kapısında eskisinin aksine T.C. ibaresi yer almadı. Bu duruma  İYİ Parti’li Kazım Yücel de tepki gösterdi. 
"BURASI TÜRKİYE CUMHURİYETİ ERCİYES ÜNİVERSİTESİ"
İYİ Parti’li Kazım Yücel, söz konusu yenilenen tabela önünde açıklama yaparak, şunları söyledi: “Bir Türk vatandaşı olarak Türkiye Cumhuriyeti Erciyes Üniversitesi’nin önünden sesleniyorum. Daha önce Erciyes Üniversitesi'nin giriş kapısında T.C. Erciyes Üniversitesi yazardı. Fakat kapı tadilat edilince bu yazı kaldırıldı. 5-6 gün önce gördük ki T.C. ibaresi kaldırılıp sadece Erciyes Üniversitesi yazmakta. Sayın rektör siz atamayla geldiniz. Size denk gelmiş bir dönemde olabilir. Ama bu yazının konulması T.C. ibaresinin tekrar yerine takılması sizin talimatınızla olacaktır. Daha önce Sağlık Bakanlığı Türkiye genelinde aile sağlık merkezlerinden T.C. ibaresini kaldırdığında birçok Türk vatandaşımız ayağa kalkmıştı. O zaman kaldıranlara şu şekilde söyleniyordu. Andımızı okutacağız 'Ne Mutlu Türküm Diyene' diyordunuz. Bakın bunlar bugün azalmadı siz bizlerin sinir uçlarıyla oynuyorsunuz. Burası Türkiye Cumhuriyeti, burasıda Türkiye Cumhuriyeti Erciyes Üniversitesi.” 
Yücel'den sert tepki: Siz, bizlerin sinir uçlarıyla oynuyorsunuz!
"NÜFUS CÜZDANLARINIZA BAKIN NE YAZIYOR?"
Yücel, “Bu noktada 2016 yılında 15 tane teröre şehit verdik. Şehitlerimizin anısına anma günü yaklaştığı bu günlerde T.C. ibaresini yerine takın. Cebinizde taşıdığınız kimlikleri çıkarın üzerinde Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı yazmakta T.C. kimlik numarası yazmakta. Erciyes Üniversitesinin önünde var olan T.C. ibaresinin yerine yeniden yazılmasının sözünü vatandaşlarımıza verin. İyi Parti Büyükşehir Belediyesi Grup Başkan Vekili olarak sosyal medya mızdan ilk gördüğümüz gün bunu duyurduk, 5-6 gün geçmesine rağmen gördük ki hala aynı şekilde durmakta,  siz bizlere bir şeyleri unutturmaya mı çalışıyorsunuz? Asla unutmayız! Atalarımız bu ülkemizde kan dökerek bayrağımızı kanla boyadılar. T.C. ibaresi bizim gurur kaynağımızdır. Hem nüfus kâğıtlarımız da hem de Türk mal varlıklarında T.C. ibaresi olması çok normal. Bazı Belediyeler zamanında T.C. ibarelerini kaldırdılar, onlara da buradan sesleniyorum buralar Türkiye Cumhuriyetinin Belediyeleri, burası da Türkiye Cumhuriyetinin Erciyes Üniversitesi.” dedi. 
Yücel'den sert tepki: Siz, bizlerin sinir uçlarıyla oynuyorsunuz!