'Yer gök Atatürk sevgisi ile inlemiştir'

CHP Kayseri İl Başkanlığı 10 Kasım Atatürk'ü Anma günü dolayısıyla bir bir dizi etkinlikler düzenledi. Detaylar Kayseri Olay'ın, Kayseri haberinde.

'Yer gök Atatürk sevgisi ile inlemiştir'
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Türkiye Cumhuriyeti’nin ve CHP’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 85.yıl döneminde çeşitli etkinliklerle anıldı.

Çeşitli anma etkinlikleri ve atamızı layığı ile andık diyen İl Başkanı Feyzullah Keskin “Partimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk bir gün değil her gün anılan bir şahsiyettir. Yaptığı işler ve kısa sürede Türk milletini olgunlaştıran ve ayağa kaldıran kurucu lider sadece ülkemizde değil tüm dünya devletlerinde örnek olmuştur. Özellikle orta doğu ülkelerinde ‘İdol’ olmuş ve yaptığı devrimler 100 yıldır dillerde dolaşmaktadır.  Bugün siyasi iktidarların yaptığı gel- gitler yüzünden ona olan sevgi ve saygı bir kat daha artmış ve sevgi seli haline gelmiştir. Bugünkü anmalarda çeşitli bahanelerle bugüne gölge düşürenler olsa da ciddiye alınmamış ve yer gök Atatürk sevgisi ile inlemiştir” dedi.

İl Başkanı Keskin, “10 Kasım 1938 yılında hayata gözlerini yuman Cumhuriyetimizin kurucusu ‘Benim iki eserim vardır birincisi Türkiye Cumhuriyeti ikincisi ise Cumhuriyet Halk Partisidir’ sözleri bizlere her zaman yol haritası olmuştur.  Bu yolda ilerliyor ve onun bıraktığı hedeflere ulaşabilmek için var gücümüzle çalışıyoruz.  Ülkemizi ve şehrimizi kendisinden ve yandaşlarından başka kimseyi düşünmeyen bugün ki iktidara gerekli dersi vermek ve ezilen halkı refah seviyesine ulaştırmak için daha fazla çalışmalı. Küskünlükleri ve dargınlıkları bir kenara bırakarak halkımızı daha açık söylemek gerekirse en iyi seviyeye getirmek için uğraş vereceğiz” şeklinde konuştu.

Günün bir anlam ve anlama günü olduğuna değinen Keskin, “Bugün özel bir gündür siyasete girmek de doğru değildir ama bu birleştirici günlerde de mesajımızı ve halkımızın yanında olduğumuzu ifade etmekte görevimizdir.  Hep birlikle Atamıza layık olmak için bir yerine beş çalışıp Ulu Önderimizin hedeflediği yeri yakalamak onun bize bıraktığı mirasa saygıdır. Bu vesileyle Ulu önder Gazi Mustafa Kemal’i bir kez daha saygı, sevgi ve minnetle anıyor teşkilatım ve yönetimlerimiz adına bu yoldan şaşmadan yürüyeceğimizi tüm Kayseri halkına duyuruyorum.”  ifadelerine yer verdi.