Yeniden vekil seçilen Özdemir kimdir?

28.Dönem Milletvekilliği seçimleri tamamlandı. MHP Kayseri'den iki vekil çıkardı. Bunlar mevcut vekiller oldu. MHP'de listenin ilk sırasında yer alan Milletvekili İsmail Özdemir kimdir? Kayseri Olay Gazetesi haber merkezi tarafından hazırlanan haberimiz.

Yeniden vekil seçilen Özdemir kimdir?
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Milliyetçi Hareket Partisi 28.Dönem Milletvekilliği Seçimlerine mevcut vekilliği devam eden iki ismi ilk sıradan göstererek katıldı. Alınan oylar ile iki vekil yeniden meclisteki yerini aldı. Peki listenin ilk sırasında yer alan İsmail Özdemir kimdir? İşte detaylar.

Yeniden vekil seçilen Özdemir kimdir?

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, 1985 yılında Eskişehir’de doğdu. İlköğretim ve Lise eğitimini Kayseri’de tamamlan Özdemir, 2007 yılında Kayseri Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Özdemir, Ülkü Ocakları’nda uzun yıllar görev yaptı. 2005 yılında resmiyet kazanarak ülkemiz yükseköğrenim öğrencilerinin tek temsil kurumu olan Ulusal Öğrenci Konseyi’nin ilk genel başkanı olarak seçilen Özdemir, 2006 yılında ikinci dönemki seçimleri de kazanarak 2007 yılına kadar görevini sürdürdü.

Yeniden vekil seçilen Özdemir kimdir?

Özdemir, 2007 yılında Kayseri Makine Mühendisleri Odası’nda işe başlayarak çeşitli kademelerde çalıştı. İş Sağlığı ve Güvenliği Konusunda uzman olarak denetimlerde bulundu ve bir süre şube müdür vekilliği görevini yürüttü.

Yeniden vekil seçilen Özdemir kimdir?

2011 yılında askerlik görevini tamamlayan Özdemir, 2013 yılında hazırladığı "Hidrojenin Ön Karışımlı ve Difüzyon Yanmasının Sayısal Analizi" başlıklı tezinin kabul görülmesiyle Yüksek Lisans eğitimini bitirdi. Akademik çalışmalarıyla bazı uluslararası sempozyumlarda yer aldı. 2008 yılından bu yana Ortadoğu Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapıyor. Özdemir, aynı zamanda Kutlu Sesleniş Dergisi’nde hali hazırda Genel Yayın Yönetmenliği görevini sürdürmektedir. 2013 yılında terör örgütü PKK ile yürütülen müzakere sürecinin değerlendirildiği “Barış mı, İhanet mi” isimli kitabı yazmıştır.

Yeniden vekil seçilen Özdemir kimdir?

Bıçağın İki Yüzü: IŞİD ve PKK'nın Oluşturduğu Terör Tehdidi" adlı kitabı ise 2015 yılında yayımlanmıştır. Öte yandan Özdemir, Türkgücü Ülkü Spor Kulübü Yönetim Kurulu üyesi ve Devlet Bahçeli Vakfı Mütevelli Heyeti üyesidir.

Yeniden vekil seçilen Özdemir kimdir?