Yeniden Bakan olan Özhaseki hedefini açıkladı...

Yeni Kabinede görev alan Mehmet Özhaseki, hedeflerini açıkladı.

Yeniden Bakan olan Özhaseki hedefini açıkladı...
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

28 Mayıs 2023 seçimlerinde yeniden Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan, Çankaya Köşkü’nde bir basın toplantısı düzenleyerek, cumhurbaşkanı yardımcısı ve kabinesini açıkladı. Yeni Kabinede Kayseri'den de Mehmet Özhaseki yer aldı. 

Yeniden Bakan olan Özhaseki hedefini açıkladı...

Yeni Kabinede Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak görevlendirilen Mehmet Özhaseki, hedefini açıkladı.

Yeniden Bakan olan Özhaseki hedefini açıkladı...

İkinci kez aynı Bakanlığın koltuğuna oturacak olan Özhaseki, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: 

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Yüzyılı’nın Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı vazifesini bizlere tevdi ettiler. Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da bütün bilgi, birikim ve tecrübemizle şehirlerimiz ve ülkemiz için çalışmaya gayret edeceğiz. 

Türkiye’nin şahlanış döneminde, Türkiye Yüzyılı’nda aşkla çalışacağız. Başta afetzede kardeşlerimize söz verdiğimiz gibi konutlarını en kısa sürede teslim edecek; İstanbul’u ve Türkiye’yi kentsel dönüşümle güvenli hale getireceğiz. Şehirlerimizi yeşil dönüşümle 2053 vizyonumuza uygun bir şekilde hazırlayarak Türkiye Yüzyılı’nın şehirlerini hep birlikte inşa edeceğiz.

Sayın Cumhurbaşkanımıza teveccühleri için şükranlarımı arz ediyorum. Yeni kabinemizin ülkemiz, milletimiz ve gönül coğrafyamız adına hayırlılara vesile olmasını diliyorum.