Yeni sendikadan açıklama var!

Yeni Sendikanın temsilcisi Mustafa Ragıp Adıgüzel taleplerini sıraladı.

Yeni sendikadan açıklama var!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Yeni Sendika Kayseri İl Temsilcisi Mustafa Ragıp Adıgüzel açıklama yaptı. Adıgüzel, 1 Mayıs İşçi Bayramını kutladı ve aynı zamanda taleplerini de sıraladı. "1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günümüz kutlu olsun" diyen Adıgüzel, "Bu anlamlı günü 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günümüzü kutlarken; pandemi, deprem,sel, yangın, terör saldırısı, trafik kazası gibi yaşanan her türlü olayda en önde olan, emek veren, hayatını ortaya koyan sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızın alın terinin karşılığının verilmesini istiyoruz" dedi.
"Kamu çalışanlarına verilecek zam haricinde sağlık ve sosyal hizmet alanındaki tüm unvanlara en az 3000 TL seyyanen zam istiyoruz. Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımıza Ramazan ve Kurban Bayramında ikramiye istiyoruz" diyen Adıgüzel, şunları söyledi: 
Adaletsiz teşvik yasasına son verilmesini, daha adil bir şekilde yeni düzenlemelerle sağlık sektöründe çalışan tüm unvanlarda adil bir ücret politikası istiyoruz. 3600 ek göstergeden birinci dereceye düşen tüm sağlık ve sosyal hizmetlerde çalışan tüm çalışanların faydalanmasını istiyoruz. Sağlık Bakanlığı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Üniversite Hastaneleri ve Adli Tıp Kurumunda görev yapan tüm yardımcı hizmetler sınıfı çalışanlarının sınavsız ve şartsız olarak Genel İdari Hizmetler sınıfına geçmesini istiyoruz.
Sağlık mesleklerinin saygınlık kazanmasını, sağlıkta şiddet ve mobbingle mücadelede “sıfır tolerans” için yeni politikalar ve düzenlemelerin hayata geçmesini istiyoruz. Sağlık ve sosyal hizmet çalışanları için “Sağlık Hizmetleri Meslek Kanunu” ile “Sosyal Hizmetler Meslek Kanunu” çıkartılmasını, bu düzenlemeler sayesinde sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının mesleki kariyerlerinin önünün açılmasını istiyoruz. Nöbet ücretlerinin ve fazla mesailerin artırılmasını istiyoruz.
2014 sonrası ön lisans mezunu olan tüm sağlık çalışanlarımıza da “Lisans tamamlama” hakkı istiyoruz.
Tek kalem maaş uygulanmasnı ve tüm gelirlerin emekliliğe yansıtılmasını istiyoruz.
Sağlık ve sosyal hizmet çalışanları için dini bayramlarda “Bayram ikramiyesi” istiyoruz.
Sağlık ve sosyal hizmet çalışanları için zamanın şartlarına uygun ulaşım, kira ve giyim desteği istiyoruz.
Yeni Sendika olarak; sağlık ve sosyal hizmet alanında çalışma barışının sağlandığı, mesleki saygınlığın artırıldığı, mobbingle etkin mücadelelerin yapıldığı, huzurlu işyeri ortamlarının oluşturulduğu, hak edenlerin kariyer basamaklarını hızla çıkabildiği, hak, hukuk, adalet, liyakat, ehliyet kavramlarının karşılığını bulduğu ve yöneticilerin çalışanlarımızı asla örseleyemediği bir çalışma hayatı için mücadele ediyoruz. Bıkmadan, yılmadan, usanmadan niyetimizi anlatıyor, ideallerimizi paylaşıyor ve sendikal anlayışımızın farkını ortaya koyuyoruz. Sendikal birikimlerimizi ve tecrübelerimizi de yenilikçi çalışmalarla zenginleştiriyoruz. 
Gelin; sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızın hak arama mücadelesinde yenilikçi fikirlerin sesi olmak için birlikte yürüyelim diyor,
“Sen varsan daha güçlüyüz” Dalga dalga büyümeye, gönüllere girmeye devam ediyoruz, Tüm emekçilerimizin alın terini aldığı sendikacılığın hakkıyla yapıldığı bir 1 Mayıs geçirmemiz dileğiyle...