Yeni bir parti kurulur ama bir daha Türkiye kurulur mu?

Cumhuriyet Halk Partisi'nin 100'üncü yılında CHP İl başkanları Olay mikrofonlarına konuştu. Önceki dönem il başkanlarından Kemal Nakipoğlu, 'Kurduğu parti de onun yolundan gitmek zorundadır. Eğer yalpalarsa bu ülkeye yazık olur. Parti çok önemli değil. Yeni bir parti kurulur ama bir daha Türkiye kurulur mu?' diyerek endişelerini dile getirdi. Ayrıntılar Kayseri Olay Gazetesi olarak hazırladığımız haber bülteninde…

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Yeni bir parti kurulur ama bir daha Türkiye kurulur mu?

CHP’nin kuruluş yıldönümü nedeniyle CHP İl Başkanlığı’nda düzenlenen kokteylde CHP İl Başkanları duygu ve düşüncelerini Olay mikrofonlarıyla paylaştı.

Yeni bir parti kurulur ama bir daha Türkiye kurulur mu?

Mustafa Kemal Atatürk’e layık olmaya çalıştıklarını belirten İl Başkanı Feyzullah Keskin,  “Dünyanın en eski siyasi partilerinden birisinin il başkanı olmak onurlu ve daha da önemlisi bu ülkenin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün koltuğunda oturmak çok önemli. Çünkü biz şuna inanıyoruz: Genel başkanımızın, il başkanlarımızın oturdukları koltuk, temsilen Mustafa Kemal Atatürk'ün koltuğudur. Ona layık olmaya çalışıyoruz. O’nun yapmış olduğu ilke, devrimlerin çizgisinde giderek ülkemizi en iyi şekilde getirmeye çalıştık. Mutlaka devrimlerde sıkıntılar olabilir. Süreçler bir anda olmayacaktır. Türk devriminde de, daha yüz yıllık bir cumhuriyetiz,  mutlaka aksamalar olacaktır. İşte Atatürk yok saymaya çalışan gericiler olacaktır. İnsanların eee mezheplerini, etnik yapılarına bakan, cinsel tercihlerine bakan, geri kafalı yobazlar olacaktır. Eee nasıl ki Mustafa Kemal Atatürk döneminde onlarla uğraştıysa biz de bugün onlarla uğraşıp cumhuriyetimizin devrimlerini ilerletmek ve Türkiye Cumhuriyeti'ni muasır medeniyete ulaşmanın çaresini içindeyiz. 

Yeni bir parti kurulur ama bir daha Türkiye kurulur mu?

Önceki dönem il başkanlarından Kemal Nakipoğlu ise Türkiye üzerinde oynanan oyunlara dikkat çekerek, “İnsanların çok önemli günleri olur ya onlardan birisi… Bugün bu töreni çok önemseyerek geldim. Yani ne gerekiyorsa o anlamda önemseyerek geldim. Çünkü bu ülke hala ayaktaysa, damarlarındaki o asil kanda mevcuttur. Hepimiz bunun peşindeyiz. Mustafa Kemal gerçekten bir uluslararası dünya çapında bir liderdir. Her konuda liderdir. Kurduğu parti de onun yolundan gitmek zorundadır. Eğer yalpalarsa bu ülkeye yazık olur. Parti çok önemli değil. Yeni bir parti kurulur ama bir daha Türkiye kurulur mu? Onun endişesindeyim. Bildiğiniz gibi Türkiye üzerinde çok büyük oyunlar var. Yani bu sığınmacılar vesaire bunlar öyle savaştan kaçanlar falan değil. Bunlar tamamen Lord Curzon'nın İsmet İnönü'ye söylediği şey. “Hiçbir şey vermiyorsun ama biz ben bunları yazıyorum Bir gün bunları teker teker alacağım” dediği projedir. Artık silahsız, savaşsız içine zehirleri sokuyorlar. Yarın bir düğmeye basıldığında, Allah korusun, Türkiye'nin her yerinde toplanmış, silahlı, silahsız şu ya da bu şekildeki tiplerin başımıza neler getireceğinden endişem var. Ve bu endişeyi gidermek içinde bizim birlik ve beraberlik içinde olmamız lazım. Bir başka şey uyanık olmanız lazım. Türkiye binlerce yıl yaşamak durumundadır. Partimizin yüzüncü yılı kutlu olsun”

Yeni bir parti kurulur ama bir daha Türkiye kurulur mu?

Önceki dönem il başkanlarından Ayhan Gülsoy da Cumhuriyet Halk Partisi’nin diğer partiler gibi birkaç kişinin bir araya gelerek, İçişleri Bakanlığı’na verilen bir dilekçe ile kurulan bir parti olmadığını hatırlatarak, “Cumhuriyet Halk Partisi, emperyalizme karşı verilen mücadelenin sonucunda kurulmuş; kuruluşun ve kurtuluşun partisidir” diye konuştu.