'Vicdansızlık, ayıp, günah'

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, deprem bölgesinde insanlar çadır beklerken, Kızılay Kayseri Şubesi'nin depolarında çadır, giyecek ve gıda sakladığı iddialarına tepki gösterdi. Deprem bölgesinde çadır bulabilenlerin bir çadırda 16 kişi kaldığını belirten Arık, 'Bu iddialar doğru ise vicdansızlıktır, ayıptır, günahtır' diye konuştu.

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
'Vicdansızlık, ayıp, günah'
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri Milletvekili Çetin Arık, deprem bölgesinde insanlar çadır beklerken, Kızılay Kayseri Şubesi’nin depolarında çadır, giyecek ve gıda sakladığı iddialarına tepki gösterdi. Deprem bölgesinde çadır bulabilenlerin bir çadırda 16 kişi kaldığını belirten Arık, “Bu iddialar doğru ise vicdansızlıktır, ayıptır, günahtır” diye konuştu. 
'Vicdansızlık, ayıp, günah'
Çadır ve kan satışlarıyla tepkileri üzerine çeken Kızılay ile ilgili bir iddia da Kayseri’de gündeme geldi. İddiaya göre deprem bölgesinde insanlar çadır beklerken, Kızılay Kayseri Şubesi depolarında çadır, gıda ve giyecek saklıyor. Söz konusu iddiaların kendisine Kahramanmaraş’ta çalıştığı sırada ulaştığını belirten CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, depremin üzerinden bir ay geçmesine rağmen hala çadır bulamayan insanların olduğunu belirterek, “Çadır bulanlarda bir çadırda 16 kişi kalıyor. Biz burada çalışırken tarafıma bir iddia ulaştı: Kızılay Kayseri Şube Başkanının bir depoda çadır, gıda ve giysi sakladığı iddiası.  Daha da vahimi bunların deprem bölgesi olan Malatya’dan Kayseri’ye götürüldüğüdür. Buradan soruyorum: Bu iddialar doğru mudur? Bu iddialar doğru ise vicdansızlıktır, ayıptır, günahtır. Bu soruma yetkililerden cevap bekliyorum” diye konuştu. 
Diğer yanda Kayseri’de yayın yapan bir televizyon kanalı da iddialara konu olan depoda saklanan çadır, gıda kolilerini görüntüledi.