Vekil Bakan ile görüştü! Vekil bakın ne için 'sabırsızlanıyorum' dedi?

AK Partili Vekil, bulutları delen zirvesi, tepesinden eksik olmayan karı ve turizmin merkezi olan Kayseri'nin sembolü Erciyes Dağı'na Bakan'ı davet etti. Detaylar Kayseri Olay haber merkezince derlediğimiz Kayseri haber bülteninde.

Vekil Bakan ile görüştü! Vekil bakın ne için 'sabırsızlanıyorum' dedi?
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Türkiye’nin en önemli kayak merkezlerinden Erciyes Kayak Merkezi binlerce her mevsim binlerce turisti ağırlıyor. Özellikle kış turizminde önce olan Erciyes görkemi ile kendine hayran bırakıyor.
Sadece Erciyes değil Kayseri’nin birçok noktası turizme kazandırılıyor. Soğanlı Vadisi, Kapuzbaşı Şelaleleri ve daha nicesi ile Kayseri misafirlerini bekliyor. 

AK Parti  Kayseri Milletvekili Murat Cahid Cıngı da Kayseri’nin turizm de hızlı bir şekilde ilerlediğini söyleyerek Büyükşehir Belediyesi ve Kayseri Valiliğine teşekkür etti. Cıngı, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u makamında ziyaret ederek katkılarından dolayı şükranlarını sundu. 

Milletvekili Cıngı, Bakan Ersoy’u Erciyes’e davette etti. Cıngı, “Kendisini kışın Erciyes’te misafir ederek anlattıklarımızı yerinde göstermek için sabırsızlanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Vekil Bakan ile görüştü! Bakın ne için 'sabırsızlanıyorum' dedi?

Cıngı paylaşımında, “Kayserimiz hızla bir turizm şehrine dönüşürken Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Kayseri Valiliği ile birlikte Kültür ve Turizm Bakanlığımızın da bu vetiredeki katkılarını şükranla zikretmemiz gerekiyor. Sayın Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy  da özellikle  Erciyes Kayak Merkezi, Kültepe Kaniş ve Soğanlı Vadisi başta olmak üzere şehrimizin turizmiyle yakından ilgilenip meselelere çözüm bulmak için gayret ediyor.  Kendisini kışın Erciyes’te misafir ederek anlattıklarımızı yerinde göstermek için sabırsızlanıyoruz.” ifadelerine yer verdi. 

 

Erciyes Dağı hakkında

İç Anadolu Bölgesi’nin birinci, Türkiye’nin 5. büyük dağı unvanına sahip olan Erciyes Dağı, hem kış turizmi, hem dağ tırmanışı, hem de yayla turizmi bakımından yılın her döneminde önemini korumakta ve ziyaretçi akınına uğramaktadır. Kayseri denince ilk akla gelen doğa harikası, her mevsim bembeyaz zirvesiyle bulutlara uzanan Erciyes Dağı’dır. 30 milyon yıl önceki patlamaları sayesinde Kapadokya’nın oluşmasını sağlayan Erciyes (3917m) sönmüş bir volkan. Erimeyen kar nedeniyle olsa gerek, Hititler ona Beyaz Dağ anlamına gelen bir isim takmışlar. Harkasos toz karı, zorlu tırmanış rotaları, zengin florası, faunası ve yayları ile kayak meraklıların, sporcuların, doğa aşıklarının ve macera tutkunlarının her mevsim akınına uğrayan Erciyes  Dağı sunduğu konforlu konaklama imkanları sayesinde de güzel bir Erciyes tatili vaat ediyor. Türkiye’de dağcılık ve buzul tırmanışları için profesyonel sporcular tarafından en çok tercih edilen dağlardan Erciyes, yüksek kar kalitesine sahip dünyada sayılı yerlerden biri olma özelliği ile de kayak merkezi olarak ön plana çıkıyor. Kayseri’nin simgesi olan Erciyes, Türkiye’nin son yıllarda önem kazanan kış sporları merkezinden birisidir. Erciyes Dağı’nda kış sporları yanında dağcılık ve yürüyüş turizmi imkanları bulunmaktadır. Ayrıca yaz aktivitesini artıran trekking turları düzenlenmektedir. Kayseri Niğde arasında olan göller bölgesinden Kapuzbaşı Şelalelerine kadar trekking parkuru yürüyüş severlerinin en güzel rotalarından birisidir.