Vedat Ali Özışık'ın oyları artıyor

Kayseri'den 28. Dönem Milletvekilliği için Bağımsız Aday olan Vedat Ali Özışık, mikrofonlarımıza özel seçim değerlendirmesinde bulundu. Özışık, oy sayılarının arttığını söyledi. Detaylar ile ilgili Kayseri Olay Gazetesi tarafından hazırladığımız haber bültenimiz.

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Vedat Ali Özışık'ın oyları artıyor
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Eski Başkanı ve Çiftçi Hareketi Lideri Vedat Ali Özışık 28. Dönem Milletvekilliği için seçime Kayseri’den Bağımsız milletvekili adayı olarak katılmıştı. Seçim sonrası Kayseri Olay Türk Tv mikrofonlarına özel açıklama yapan Özışık, aldığı oyları da değerlendirdi. 

‘OYUMUZ HER GÜN ARTIYOR’
Özışık değerlendirmesinde, şunları söyledi; “Ben çalışmadım sadece selamımla gelen oylar bunlar. Çünkü hiçbir ilçeye gidip de hiçbir dostumdan oy istemedim. Sadece Cumhuriyet Meydanı’nda aday olduğumu deklare ettim. Bu FETÖ’cü savcının hakkındaki iddianameyi meydana astım. Onun mutluluğunu yaşarken sadece anons araçlarımla ilçelere sadece duyuru yaptırdım ve 2 bin 700’e yakın oy aldım ve her gün de artıyor.” 

Vedat Ali Özışık'ın oyları artıyor

‘ARDIMDA BÜYÜK PARTİLERİ BIRAKTIM’
İki bin 700 oy aldıklarının altını çizen Özışık, “2 bin 700 oy aldık şu an da benim için büyük bir rakam çünkü 30-40 yıllık partileri arkamda düştü. Örneğin Vatan Partisi bin 100 oy aldı ben 2 bin 700 oy aldım. Ama ben dediğim gibi ilçelere çıkmış olsaydım, çalışmış olsaydım bu rakam çok çok yüksek olurdu. Benim hedefim eğer çıkmış olsam milletvekili seçilebilirdim.” dedi.

‘BAĞIMSIZ ADAY OLMAK ÇOK ZOR’
“Zaman dardı bide bağımsız aday olmak çok zor.” diyen Özışık, “Çünkü seçim pusulasında sadece isminiz var resminiz yok ve en sona koymuşlar bulunmuyor. Örneğin bunun gibi 500-600 oya yakın geçersiz oy var. Hem bana oy vermişler hem diğer partiye vermişler. Orada bir resmimiz olsaydı su selamımızla ben 10-15 bin oy alırdım diye düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.