Vatandaşın ekonomi isyanı: Oy verdik de ne oldu?

İYİ Parti'li Kazım Yücel, vatandaşları dinlemeye devam ediyor. Yücel, Cumhuriyet Meydanı'nda vatandaşı dinledi. Vatandaşlar, Yücel'e dert yandı. Bazı vatandaşlar, 'Şu an kirayı bırakın karnımızı doyuramayacak durumdayız. Zam zam zam. Geçen sene 25 – 30 TL ye aldığımız tişörtler bu sene 250-300 TL. Ne yapalım, aç mı kalalım, hırsızlık mı yapalım?' diye yaşadıkları ekonomik sıkıntılara isyan etti.

Vatandaşın ekonomi isyanı: Oy verdik de ne oldu?
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

İYİ Parti’nin Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi  Grup Başkanvekili Kazım Yücel, vatandaşı dinlemeye devam ediyor. Yücel, Cumhuriyet meydanında vatandaşlarla bir araya geldi.
800 TL İLE BİR AY BOYUNCA GEÇİNMEYE ÇALIŞIYORUM
Yücel'e derdinin anlatan bir vatandaş,  "Biz insan değil miyiz? Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı değil miyiz?  Emekli olarak asgari ücretin altında maaş alıyorum. Faturaları ve kirayı ödedikten sonra cebimde 700 – 800 TL kalıyor. Bir ay boyunca 800 TL ile geçinmeye çalışıyorum. Çocuklarım üniversite okudu ama atanamadı ve iş bulamadı” ifadelerini kullandı. 
Vatandaşın ekonomi siyanı: Oy verdik de ne oldu?
OY VERDİK NE OLDU?
Meydan’da Yücel’e yaşadıkları sıkıntıyı anlata bir kadın da  “Şu an kirayı bırakın karnımızı doyuramayacak durumdayız. Zam zam zam. Geçen sene 25 – 30 TL ye aldığımız tişörtler 250 – 300 TL.  Ne yapalım, aç mı kalalım, hırsızlık mı yapalım? Oy verdik ne oldu? Zam zam zam. Suriyeliler geldi. Biz Türk vatandaşı değil miyiz? Suriyelilere vatandaşlık verildi. Geldiler ne yaptılar bizim vatandaşlarımızı bıçakladılar. Bütün haklar onlara verildi” dedi.
Vatandaşın ekonomi siyanı: Oy verdik de ne oldu?
AZ KALDI, İYİ'LER İKTİDARA GELİYOR
Vatandaşları dinleyen İYİ Parti'li Kazım Yücel de, "Sokaklar yangın yerine dönmüş durumda. Vatandaş geçinmeyi boş verin, eve nasıl gideceğini düşünüyor.  AKP iktidarı vatandaşı yokluğa, yoksulluğa, açlığa ve sefalete mahkum etmiş durumda. Kime dokunsanız,  ağlıyor, sızlıyor ve AKP'ye oy verdiği için kendine kızıyor. Artık vatandaşlar AKP'de bir gelecek görmüyor. Vatandaşlar İyi Parti iktidarı bekliyor. Biz de buradan sesleniyoruz ve vatandaşımızı çağrıda bulunuyoruz. Sabredin, az kaldı. İYİ'ler iktidara geliyor. İyi'ler birlikte Türkiye şahlanacak ve yaşanabilir bir ülke olacak. Adaletsizlikler, adam kayırmacalar, çeteler, komisyoncular bitecek. Halk iktidarın sahibi olacak" diye konuştu.
Vatandaşın ekonomi siyanı: Oy verdik de ne oldu?Vatandaşın ekonomi siyanı: Oy verdik de ne oldu?